Instagram zrušil účet Roberta Kennedyho mladšího, šířil dezinformace

Instagram zrušil účet Roberta F. Kennedyho mladšího za jeho kritiku vakcín proti covidu-19. Oznámila to společnost Facebook, jíž instagram patří. Kennedy je syn bývalého senátora a ministra spravedlnosti Roberta F. Kennedyho, který byl zavražděn v roce 1968, pět let po atentátu na svého bratra a někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho.

Robert F. Kennedy mladší
doporučujeme

Sedmašedesátiletý Robert F. Kennedy mladší pracoval v minulosti jako právník se zaměřením na životní prostředí. V poslední době se o něm ale mluví v souvislosti s jeho kritikou vakcín.

Studie z roku 2019 prokázala, že dvě skupiny, mezi nimi Kennedyho nevládní organizace s názvem Children’s Health Defense, stojí za více než polovinou dezinformací o vakcínách zveřejněných na facebooku.

Za současné pandemie vyvolal Kennedy ještě větší zájem a na sociálních sítích má až 800.000 sledujících.

Kennedy tvrdí, že není proti vakcínám, pokud jsou bezpečné. Zastává ale názor, že existuje spojitost mezi vakcínami a autismem. V době epidemie začal tvrdit, že bezpečnější než se nechat naočkovat, je koronavirem se nakazit.

Společnost Facebook začala důrazněji bojovat proti dezinformacím a tento týden ohlásila, že vyřadí problematické příspěvky o vakcínách proti covidu-19, ale i o vakcínách obecně.

K uzavření Kennedyho konta na instagramu Facebook uvedl, že v rámci své zpřísněné politiky odstranil na facebooku a instagramu osm dalších účtů.

Kennedyho facebooková stránka byla dnes ale stále aktivní. Sleduje ji 300.000 lidí a zůstávají na ní kontroverzní tvrzení o vakcínách. Facebook zatím Kennedyho stránku zavírat nehodlá.

Kennedy má problémy i v rodině, protože jeho názory nesdílí bratr, sestra ani neteř, kteří ho kritizují za šíření nebezpečných dezinformací. "Mám strýce Bobbyho ráda, obdivuji ho za mnohé, co udělal, zejména za jeho dlouholetý boj za čistější životní prostředí. Pokud se ale týká vakcín, nemá pravdu," napsala v The New York Times Kennedyho neteř Kerry Kennedyová Meltzerová, která je lékařka a pracuje v newyorské presbyteriánské nemocnici.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

CNN: Česko je ostrůvkem zkázy a beznaděje. Na vině jsou pochybení a špatná…

28.02.2021 10:31 Česko se kvůli neúspěšnému boji s pandemií covidu-19 stalo malým ostrůvkem zkázy a beznaděje, kde…

V USA klesá zájem o testování na koronavirus

27.02.2021 18:44 V amerických státech rychle opadá zájem o testování na koronavirus v době, kdy začali odborníci…

Při útěku vězňů na Haiti zemřelo 25 lidí, včetně civilistů

27.02.2021 09:31 Z věznice na předměstí hlavního města Haiti Port-au-Prince ve čtvrtek uteklo na 400 trestanců,…

Mexiko prý nemá důkazy o odebraných orgánech u zemřelého Poláka

27.02.2021 08:55 Mexiko nemá žádné důkazy o tom, že by se polský mladík, který tento měsíc zemřel v Mexiku, stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama