Ivanka Trumpová mohla podporou firmy porušit vládní etická pravidla

Dcera a poradkyně amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka možná porušila vládní etická pravidla podporou potravinářské firmy Goya Foods. Uvedla to agentura Reuters.

Ivanka Trumpová
doporučujeme

V úterý se totiž na twitteru objevila fotografie, jak Trumpová drží plechovku fazolí od této firmy. Text k tomu hlásí Je to Goya, tak to musí být dobré. Trumpová svým postojem reagovala na výzvy k bojkotu firmy, jejíž ředitel je prezidentovým příznivcem.

Trumpová později svůj tweet ještě doplnila španělskou verzí textu. Goya Foods je americká firma, která dodává potraviny z latinskoamerických zemí. Její ředitel Robert Unanue se minulý týden objevil vedle Trumpa v Bílém domě, kam přijel podepsat dekret o sestavení poradního panelu, jehož úkolem bude podnítit blaho hispánské komunity.

"Nám všem bylo opravdu požehnáno, když máme vůdce, jako je prezident Donald Trump," řekl Unanue. Na twitteru pak pod hesly #Goyaway a #BoycottGoya začala kampaň vyzývající k bojkotu firmy.

Tweet Ivanky Trumpové může být podle agentury Reuters porušením vládních etických pravidel, která veřejné instituci zakazují podporu výrobků a aktivity napomáhající obchodnímu zisku.

Podobný problém se řešil v roce 2017, kdy poradkyně Bílého domu Kellyanne Conwayová v televizi prohlásila, že by si Američané měli kupovat módní zboží z obchodu Ivanky Trumpové. Bílý dům tehdy proti poradkyni nepodnikl žádné kroky a ředitel Úřadu pro vládní etiku (OGE) Walter Shaub rezignoval. Podle Reuters se k Ivančině nynější aktivitě úřad zatím nevyjádřil.

Conwayová se vložila do sporu kolem Goya Foods už minulý týden, když v televizi Fox News prohlásila, že "je hanba, když lidé politizují všechno včetně jídla". Za firmu se postavil i Trump svým pátečním tweetem ve znění Miluji GoyaFoods.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pět milionů nakažených v Latinské Americe, pandemie ještě nedosáhla vrcholu

03.08.2020 14:58 Aktualizováno V Latinské Americe se potvrdilo už téměř pět milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, což je více…

Požáry v Kalifornii se dál šíří. Tisíce evakuovaných, plameny pohltily…

03.08.2020 14:21 Evakuace nařízená tisícům lidí v jižní Kalifornii kvůli rozsáhlému lesnímu požáru v horách východně…

Volby v USA: Biden opět navyšuje náskok. Texas ohlásil historickou účast

03.08.2020 11:45 Joe Biden za poslední týden opět navýšil náskok v klíčových státech na Donalda Trumpa. V porovnání…

USA tříští debaty o otroctví. Nutné zlo, nebo zákaz výuky?

03.08.2020 09:22 Nová historická analýza toho, jak otroctví formovalo americké politické, sociální a ekonomické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama