Ivanka Trumpová mohla podporou firmy porušit vládní etická pravidla

Dcera a poradkyně amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka možná porušila vládní etická pravidla podporou potravinářské firmy Goya Foods. Uvedla to agentura Reuters.

Ivanka Trumpová
doporučujeme

V úterý se totiž na twitteru objevila fotografie, jak Trumpová drží plechovku fazolí od této firmy. Text k tomu hlásí Je to Goya, tak to musí být dobré. Trumpová svým postojem reagovala na výzvy k bojkotu firmy, jejíž ředitel je prezidentovým příznivcem.

Trumpová později svůj tweet ještě doplnila španělskou verzí textu. Goya Foods je americká firma, která dodává potraviny z latinskoamerických zemí. Její ředitel Robert Unanue se minulý týden objevil vedle Trumpa v Bílém domě, kam přijel podepsat dekret o sestavení poradního panelu, jehož úkolem bude podnítit blaho hispánské komunity.

"Nám všem bylo opravdu požehnáno, když máme vůdce, jako je prezident Donald Trump," řekl Unanue. Na twitteru pak pod hesly #Goyaway a #BoycottGoya začala kampaň vyzývající k bojkotu firmy.

Tweet Ivanky Trumpové může být podle agentury Reuters porušením vládních etických pravidel, která veřejné instituci zakazují podporu výrobků a aktivity napomáhající obchodnímu zisku.

Podobný problém se řešil v roce 2017, kdy poradkyně Bílého domu Kellyanne Conwayová v televizi prohlásila, že by si Američané měli kupovat módní zboží z obchodu Ivanky Trumpové. Bílý dům tehdy proti poradkyni nepodnikl žádné kroky a ředitel Úřadu pro vládní etiku (OGE) Walter Shaub rezignoval. Podle Reuters se k Ivančině nynější aktivitě úřad zatím nevyjádřil.

Conwayová se vložila do sporu kolem Goya Foods už minulý týden, když v televizi Fox News prohlásila, že "je hanba, když lidé politizují všechno včetně jídla". Za firmu se postavil i Trump svým pátečním tweetem ve znění Miluji GoyaFoods.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA podle Bidena nikdy neuznají anexi Krymu

26.02.2021 16:37 Americký prezident Joe Biden dnes uvedl, že USA budou stát v otázce Krymu na straně Ukrajiny a…

McConnell by podpořil Trumpa, pokud by opět kandidoval za republikány

26.02.2021 12:23 Vůdce republikánské menšiny v Senátu Mitch McConnell by podle svých slov rozhodně podpořil další…

Argentina vyrábí miliony dávek vakcíny měsíčně, nemá ale lahvičky

26.02.2021 11:47 Latinská Amerika by mohla mít miliony dávek vakcíny proti covidu-19 měsíčně, které se vyrábějí v…

V Mexiku se šíří nová mutace koronaviru

26.02.2021 10:37 V Mexiku se šíří nová mutace koronaviru SARS-CoV-2, která stojí za 87 procenty zkoumaných únorových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama