Bolsonaro podstoupil pětihodinovou operaci, z nemocnice poslal video

Brazilský prezident Jair Bolsonaro v neděli podstoupil úspěšnou operaci související s loňským pobodáním do břicha během volební kampaně. Operace, jejímž účelem byla náprava břišní kýly, trvala pět hodin. Čtyřiašedesátiletý pravicový prezident by měl zůstat v nemocnici nejméně pět dní, dnes však v krátkém videu uvedl, že se chce do práce vrátit už v úterý, informovala agentura Reuters.

Jair Bolsonaro
doporučujeme

Bolsonaro nastoupil do nemocnice v sobotu poté, co se zúčastnil oslav dne brazilské nezávislosti. Nedělní operace byla už čtvrtou od incidentu z volební kampaně. Prezidentský mluvčí Otávio Rego Barros uvedl, že hlava státu operaci podstoupila v nemocnici Vila Nova Star v Sao Paulu.

Podle operujícího lékaře Antónia Maceda by měl Bolsonaro zůstat nejméně pět dní v nemocnici, přičemž bude jíst jen tekutou stravu. "Lidé, beru si volno jen v pondělí. Zítra jdu zpátky do práce," uvedla však dnes hlava státu ve videu.

Prezidenta měl až do čtvrtka v úřadě zastupovat viceprezident Hamilton Mourão. Z videa není jasné, zda se Bolsonaro chystá už v úterý převzít zpět i svou funkci.

Bolsonaro byl pobodán do břicha loni v září, když ho nesl dav na předvolebním mítinku. Pachatel činu, čtyřicetiletý nezaměstnaný Adélio Bispo de Oliveira, uvedl, že měl k útoku "osobní důvody" a že jednal na "boží příkaz". Někdejšímu radikálnímu stoupenci levicové Strany socialismu a svobody soud přikázal pobyt ve vězeňském psychiatrickém zařízení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kampaň v USA vrcholí. Trump a Biden se střetnou v první debatě, témata…

29.09.2020 15:48 Okamžik s velkou mírou rizika, ale i jedinečná šance pro oba kandidáty oslovit pět týdnů před…

Na severu Kalifornie vypukly nové požáry: Zahynuli tři lidé, plameny ničí…

29.09.2020 10:36 Masové evakuace, značné materiální škody a také oběti na životech přinesly v posledních dvou dnech…

Covid-19 patří mezi nejvážnější hrozby pro veřejné zdraví: Obětí už je…

29.09.2020 09:04 Aktualizováno Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Vyplývá to z…

Muž držel rukojmí ve městě Salem: Vyjednávání se nezdařilo, zemřelo…

29.09.2020 08:16 Ve městě Salem, hlavním městě amerického státu Oregon, zemřelo při zásahu policie během střelby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama