Jak zastavit střelce? Školy se mění v nedobytné bunkry, útočníci budou bez šance

Děti i učitelé v amerických školách se již nebudou muset bát o své bezpečí. Nové bezpečnostní prvky, které mají zabránit potencionálním střelcům v útoku jsou již na cestě. Neprůstřelná skla, zamykací systém, nebo speciálně zakřivené chodby mají studenty ochránit před útočníky. Vyplývá to z reportáže televize NBC News, která se zaměřila na právě probíhající renovaci školy ve Fruitportu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie USA, ilustrační foto
doporučujeme

Ve snaze ochránit studenty Amerika renovuje školy. Jednou ze součástí plánu jsou například zakřivené chodby, aby se snížila přímá viditelnost střelce. Normou pro vybavení škol se pomalu stanou i speciální místa, která ochrání až třicet studentů. Bude se jednat o takzvané "křídlové stěny", za které se mohou studenti v případě ohrožení schovat.

Nutno zmínit, že designově by měly být prvky v souladu s prostředím. "Na první pohled by tedy nemělo být viditelné, že se jedná o bezpečnostní opatření," uvádí Bob Szymoniak, vedoucí rady fruitportské školy, ve které renovace probíhá. Celkový dojem má ve studentech evokovat pocit vřelého prostředí a ne je vyděsit.

Studenti uvádějí, že se na změnu vlastně těší. "Konečně se budu moci soustředit na výuku a nebudu muset přemýšlet v jednom kuse nad tím, co by se dělo, kdyby do třídy vstoupil střelec a začal mě ohrožovat," říká jedna ze studentek školy ve Fruitportu.

Součástí propracovaných opatření by měl být i zamykací systém, kterým za pomoci pouhého zmáčknutí tlačítka bude možné zamknout jakékoliv dveře. To má zabezpečit prevenci případného úniku pachatele před policií, nebo útočníkovi zcela zabránit, aby mohl do některých místností vejít.

Podobný systém už využívá také základní škola Sandy Hook v Connecticutu, která se stala obětí útoku v roce 2012, při kterém zemřelo 26 lidí většinou ve věku šesti až sedmi let. Tato instituce již disponuje i neprůstřelnými skly, které budou vyplňovat okenní rámy i ve fruitportské škole v Michiganu.

Další plánovanou změnou je výměna vysokých skříněk, které lemují chodby většiny amerických škol. Budou přesunuty na jedno speciální místo a v rámci toho, aby měli dozorci lepší přehled o dění kolem skříněk, budou vyměněny za malé.

Celá akce reaguje na stále narůstající počet střelných útoků napříč USA. V rámci opatření je zaveden i speciální výcvik pedagogů v rozsahu 144hodin, po jehož absolvování je možné, aby u sebe učitelé nosili zbraň. Podle Donalda Trumpa ozbrojený učitel může nejlépe děti ochránit před nebezpečím. Informoval o tom server news.com.au.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok na Oblast 51 se změnil ve fiasko. Skoro nikdo nepřišel

20.09.2019 21:55 Na dlouho očekávané setkání milovníků záhad a mimozemšťanů u přísně střežené americké základny…

Newyorský starosta Bill de Blasio vzdal souboj o Bílý dům. Co se stalo?

20.09.2019 15:51 Newyorský starosta Bill de Blasio dnes v televizi MSNBC oznámil, že odstupuje z boje o…

Tajná Oblast 51 v obležení. Milion lidí chce proniknout dovnitř

20.09.2019 15:36 Aktualizováno Veřejná výzva zaútočit na přísně tajné vládní zařízení Oblast 51 vyvolala obrovský zájem. Místní se…

"Byl lidská špína a pijavice." KLDR oslavuje pád Trumpova poradce Boltona

20.09.2019 14:38 Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil dnes přivítal rezignaci bezpečnostního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama