Ježíš je gay? Film od Netflixu vyvolal skandál, soud ho zatrhl

Brazilský soud ve středu nařídil internetové streamovací službě Netflix, aby ze své nabídky pořadů v Brazílii stáhla komediální film, v němž je vyobrazen Ježíš jako homosexuál. Snímek vyvolal v brazilských konzervativních kruzích silné pobouření. Situace o Vánocích vyvrcholila útokem na kancelář produkční firmy. Společnost Netflix rozhodnutí soudu nebude komentovat, informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

křesťanství
doporučujeme

"Právo na svobodu projevu (...) není absolutní," uvedl soudce v odůvodnění rozsudku. "Vystavování tohoto ‚uměleckého díla‘ (...) by mohlo způsobit vážnější a hůře napravitelné škody, než jeho pozastavení," dodal. Rozhodnutí je zatím dočasné a musí ho ještě potvrdit soud vyšší instance.

Film s názvem První pokušení Krista vytvořila brazilská komediální skupina Porta dos Fundos. Ježíš v něm na své 30. narozeniny přivede domů svého přítele Orlanda, s nímž podle všeho udržuje romantický poměr.

zdroj: YouTube

Snímek vyvolal ostrou reakci u některých brazilských konzervativních křesťanů. Na dva miliony lidí podepsalo petici, která žádá o stažení pořadu z Netflixu. O vánočních svátcích rovněž neznámý útočník napadl zápalnými lahvemi kancelář produkční společnosti, jež snímek vyrobila. Při útoku nebyl nikdo zraněn. Jeden z podezřelých utekl do Ruska a na jeho zatčení nyní spolupracuje i mezinárodní policejní agentura Interpol.

Rozhodnutí soudu kritizovala brazilská advokátní komora. "Jakákoliv forma cenzury nebo ohrožení těchto těžce nabytých svobod představuje krok zpět a nemůže být společností přijato," prohlásil její předseda.

V Brazílii žije největší počet katolíků ze všech zemí na světě. Kromě toho je tam i početná evangelická komunita, která podporuje krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara, uvedla agentura Reuters. Bolsonaro již dříve prohlásil, že by měl raději mrtvého, než homosexuálního syna.

Jeden z Bolsonarových synů Eduardo nazval na twitteru snímek odpadem a dodal, že komediální skupina Porta dos Fundos "nereprezentuje brazilskou společnost". "Podporujeme svobodu vyjadřování, ale stojí za to útočit na víru 86 procent populace?" ptal se podle agentury AFP Bolsonarův syn.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potrhlá obhajoba? Advokáti Trumpa vyrukovali s bizarním argumentem

27.01.2020 10:56 Vystoupením právníků Alana Dershowitze a Kena Starra bude dnes pokračovat obhajoba prezidenta…

Argentina odmítá do Česka vydat Slováka, je podezřelý z vraždy

27.01.2020 10:46 Argentina se rozhodla nevyhovět Česku, které ji požádalo o vydání slovenského občana Kristiana…

Trump v maléru. Únik z Boltonovy knihy zdramatizoval impeachment

27.01.2020 10:39 Nový dramatický náboj má od víkendu proces ústavní žaloby proti prezidentu Donaldu Trumpovi po…

Rána pro Trumpa. Nové informace v ukrajinské kauze mohou prezidenta potopit

27.01.2020 08:20 Americký prezident Donald Trump loni v srpnu řekl svému tehdejšímu bezpečnostnímu poradci Johnu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama