Joe Biden hodlá bojovat s rasovými nerovnostmi, důležité oznámení chystá Obama

Demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden v úterý oznámil, že se hodlá zaměřit na boj s přetrvávajícími rasovými nerovnostmi v americké společnosti.

Joe Biden
doporučujeme

Tím se znovu ostře vymezil vůči současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi, píše agentura AP. Plán, který Biden předestřel, předpokládá podporu malým podnikatelům z řad Afroameričanů i dostupnější bydlení.

Bidenův plán má podle serveru medium.com pomoci překlenout rasové nerovnosti a počítá například s vyčleněním 30 miliard amerických dolarů (asi 673 miliard korun) na podporu malých podnikatelů barevné pleti. Kandidát na prezidenta se chce také zaměřit na řešení "krize dostupného bydlení", která podle něj výrazně dopadá na příslušníky menšin.

Bývalý viceprezident Baracka Obamy dnes také reportérům sdělil, že v prvním srpnovém týdnu oznámí, kdo se spolu s ním zúčastní volebního klání v roli uchazeče o viceprezidentský post. Politik již dříve uvedl, že do druhého nejvyššího úřadu v zemi s ním bude kandidovat žena.

Při svém dnešním vystoupení ve státě Delaware na východním pobřeží demokratický kandidát obvinil svého republikánského protivníka Trumpa z toho, že prohlubuje sociální spory v zemi a nemá zájem řešit problém rasismu.

Biden také Trumpa zkritizoval za to, jakým způsobem reagoval na koronavirovou krizi. "Ukázal, že nedokáže pandemii porazit a zajistit občanům bezpečí," uvedl politik.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbor amerického Senátu schválil kandidáta na ministra spravedlnosti

01.03.2021 20:39 Právní výbor amerického Senátu schválil nominaci Merricka Garlanda do funkce ministra spravedlnosti…

CNN: Česko je ostrůvkem zkázy a beznaděje. Na vině jsou pochybení a špatná…

28.02.2021 22:01 Aktualizováno Česko se kvůli neúspěšnému boji s pandemií covidu-19 stalo malým ostrůvkem zkázy a beznaděje, kde…

V USA klesá zájem o testování na koronavirus

27.02.2021 18:44 V amerických státech rychle opadá zájem o testování na koronavirus v době, kdy začali odborníci…

Při útěku vězňů na Haiti zemřelo 25 lidí, včetně civilistů

27.02.2021 09:31 Z věznice na předměstí hlavního města Haiti Port-au-Prince ve čtvrtek uteklo na 400 trestanců,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama