K Floridě se blíží hurikán, úřady zavřely pláže

Úřady amerického státu Florida kvůli blížícímu se hurikánu Isaias uzavřely pláže, přístaviště, parky a golfová hřiště. Floridský guvernér Ron DeSantis vyzval občany ohrožených oblastí, aby se minimálně na týden zásobili vodou, potravinami a nezbytnými léky. Varoval také před výpadky dodávek elektřiny.

Hurikán
doporučujeme

Hurikán první, nejnižší kategorie zasáhl v pátek večer (v noci na dnešek SELČ) Bahamy, kde ničil střechy domů a porážel stromy, a pak zamířil k floridskému pobřeží. Předpokládá se, že živel s vichrem dosahujícím síly 135 kilometrů v hodině cestou dál zesílí.

Podle meteorologů by měl dnes večer místního času (v noci na neděli SELČ) hurikán dorazit k východnímu pobřeží Spojených států, na americkou pevninu ale přímo neudeří. Na pobřeží je nicméně nutno očekávat záplavy a silné poryvy větru, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC), které vydalo pro Floridu varování před hurikánem.

Guvernér DeSantis vyhlásil ve 12 okresech na floridském pobřeží nouzový stav. Starosta okresu Miami-Dade Carlos Giménez uvedl, že je připraveno 20 evakuačních center s bezpečnostními opatřeními proti šíření koronaviru. Florida je epicentrem epidemie nemoci covid-19. V červenci na Floridě přibylo přes 310.000 nakažených, což bylo nejvíce v USA.

V Dominikánské republice si tropická bouře Isaias vyžádala nejméně dva mrtvé. V Portoriku vyvracela stromy, zaplavila ulice měst a přerušila dodávky elektřiny pro tisíce domácností a podniků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbal, nebo válka? Historik vysvětluje, proč se Maradona zapsal do dějin…

28.11.2020 00:01 NÁZOR - Smrt nejlepšího hráče fotbalové historie Diega Armanda Maradony vyvolala smutek i nostalgii…

Většina Kanaďanů by mohla být očkována do září, řekl premiér

27.11.2020 21:59 Většina Kanaďanů by mohla být očkována proti koronaviru do příštího září. Uvedl to dnes premiér…

Soud zamítl odvolání Trumpova týmu proti výsledkům v Pensylvánii

27.11.2020 20:24 Federální odvolací soud ve Filadelfii dnes zamítl další z pokusů kampaně amerického prezidenta…

Pandemie a internet snížily fronty v obchodech na černý pátek

27.11.2020 18:41 V obchodech předních amerických firem, včetně Macy's, Walmart a Best Buy, se o letošním černém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama