Kalifornie podle Trumpa ztratí právo stanovovat limity pro emise aut

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa se rozhodla odebrat státu Kalifornie právo stanovovat pro emise automobilů přísnější limity než federální regulátoři. Trump to dnes oznámil na svém twitterovém účtu. Dodal, že automobily budou díky tomuto rozhodnutí levnější.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump
doporučujeme

Trump se nyní chystá zmírnit pravidla pro emise a spotřebu automobilů, která zavedl jeho předchůdce Barack Obama. Federální regulátoři podle agentury Reuters podporují záměr zmrazit emisní limity pro nové automobily stanovené pro příští rok až do roku 2026. "V rámci nové a jednotné normy se bude vyrábět mnohem více automobilů, což znamená mnohem více pracovních míst," uvedl Trump. Kritici však tvrdí, že Trumpovy plány ignorují hrozby spojené s klimatickými změnami.

Rozhodnutí odebrat Kalifornii právo určovat vlastní limity pro emise automobilů zřejmě povede k rozsáhlé soudní bitvě. Kalifornie již slíbila, že podnikne právní kroky, aby toto rozhodnutí zvrátila. Spojené státy podle ní mají povinnost chránit životní prostředí pro příští generace. "Uvidíme se u soudu, pokud nám budete stát v cestě," vzkázal v úterý Trumpovi kalifornský generální prokurátor Xavier Becerra.

Americký prezident se již s Kalifornií dostal do několika sporů, například ohledně financování vysokorychlostní železnice, financování zdi na hranici s Mexikem či regulace elektráren, píše agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA jako Rusko v 90. letech? Profesor mluví o tragédii a varování

17.10.2019 00:01 NÁZOR - Rusko 90. let není mrtvé, jen se nachází v Americe, tvrdí profesor Mark Galeotti v…

V USA si posvítili na Čaputovou: Ukázala všem cestu, jak se zbavit Donalda…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Příběh Zuzany Čaputové by mohl inspirovat další politiky. Ve svém sloupku to uvádí známý americký…

Kurdové nejsou žádní andílci, má jasno Trump

16.10.2019 22:04 Americký prezident Donald Trump dnes bagatelizoval současnou situaci na severovýchodě Sýrie, kde…

Američané reagují na Čínu, zavedou podobné regule pro diplomaty

16.10.2019 21:39 Americká vláda bude po čínských diplomatech akreditovaných v zemi brzy požadovat, aby předem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama