Kampaň za Trumpovo znovuzvolení zažalovala deník The New York Times

Kampaň za znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem zažalovala deník The New York Times (NYT) za pomluvu. Případ se týká názorového článku, ve kterém loni bývalý šéfredaktor listu Max Frankel uvedl, že kampaň v roce 2016 spolupracovala s Ruskem na Trumpově zvolení.

Přidejte svůj názor

The New York Times
doporučujeme

Žalobu podala kampaň, nikoli Trump. Prezident v minulosti ale opakovaně kritizoval deník NYT, jehož zpravodajství označoval za lživé či zaujaté. Podobně Trump kritizuje i další média, jako televize CNN či NBC nebo deník The Washington Post.

Frankel, který byl šéfredaktorem NYT v letech 1986 až 1994, loni v březnu napsal, že Trump měl s Moskvou před volbami v roce 2016 dohodu. Na základě tohoto ujednání mu prý Rusové pomohli porazit demokratickou rivalku Hillary Clintonovou, za což by republikán Trump měl vést zahraniční politiku vstřícnou vůči Rusku.

Ruské zásahy do tehdejších prezidentských voleb a také možnou spolupráci Trumpovy kampaně s Moskvou prověřoval zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller. Ten podobně jako jiné americké instituce konstatoval, že Moskva se volby snažila ovlivnit. Zdokumentoval také několik případů, kdy spolupracovníci Trumpa byli v kontaktu s Rusy, cílenou volební spolupráci s Moskvou ale u nich a ani u Trumpa neprokázal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Guvernér státu New York zastiňuje Bidena, boj o Bílý dům odmítá

31.03.2020 14:17 Krize kolem koronaviru v americkém státě New York značně posiluje popularitu místního guvernéra…

Počet obětí koronaviru v USA překonal 3000, Mexiko vyhlašuje stav…

31.03.2020 11:14 Aktualizováno Počet obětí koronaviru ve Spojených státech v pondělí překonal 3000, nakažených bylo zaznamenáno…

Plácido Domingo o boji s COVID-19: Jsem doma a cítím se dobře

31.03.2020 09:16 Španělský operní pěvec Plácido Domingo (79), který bojuje s nemocí COVID-19, na facebooku ujišťoval…

Mexický prezident Obrador podal ruku matce narkobarona Prcka, video…

31.03.2020 07:56 Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador vzbudil mezi svými krajany senzaci obyčejným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama