Kanada hlásí třetinový nárůst počtu obětí nákazy koronavirem

Počet lidí nakažených v Kanadě koronavirem se zvýšil z 6671 na 7708, oznámila dnes ministryně zdravotnictví Theresa Tamová. Počet mrtvých stoupl na 89, což je o 23 více než v pondělí. Množství infikovaných se zvýšilo o 15 procent a počet obětí o více než třetinu.

Přidejte svůj názor

Kanada
doporučujeme

Kanadská média se dnes zamýšlejí nad možnými dopady silného rozšíření koronaviru v sousedních Spojených státech. V zemi, jejíž počet obyvatel je zhruba devětkrát větší než v Kanadě, je dvacetkrát více nakažených a pětadvacetkrát více případů úmrtí. Podle kanadských expertů je nepravděpodobné, že by epidemie v Kanadě udeřila se stejnou silou jako v USA. V Kanadě absolvovalo testy necelých čtvrt milionu lidí, v USA přes milion.

Za největší hrozbu rozsáhlé epidemie v USA považuje televize CBC propad americké ekonomiky, který se nepochybně projeví i na stavu kanadského hospodářství.

Dvě kanadské provincie, Ontario a Manitoba, dnes prodloužily zákaz výuky ve školách všech stupňů a předškolních zařízeních. Kanadský ministr obrany Harjit Sajjan obyvatele ujistil, že 24.000 příslušníků armády je v případě nutnosti připraveno zasáhnout. Část vojáků je v předběžné karanténě, aby bylo možné je nasadit bez obav, že při případném zásahu nakazí ostatní.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepokoje po Floydově smrti v USA utichají, k situaci se vyjádřila…

04.06.2020 17:07 Aktualizováno Ve Spojených státech pokračovaly ve středu a v noci na dnešek rozsáhlé protesty související s…

Váží 101 kilo, měří 1,9 metru, srdce mu bije 63krát za minutu. Jaký je…

04.06.2020 11:40 Americký prezident Donald Trump váží 101,6 kilogramu, měří 1,9 metru, má krevní tlak 121/79 a v…

George Floyd měl koronavirus, v těle našli i drogy

04.06.2020 10:56 Aktualizováno Z konečných výsledků pitvy černocha George Floyda, který před několika dny zemřel po tvrdém zásahu…

Koronavirové uzávěry způsobily boom ve vzdělávání dospělých

04.06.2020 10:13 Peggy Deanová ze svého domova v oregonském Portlandu nahrává krátká pětiminutová videa věnovaná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy