Karneval v Riu se odkládá na neurčito, naposledy byl zrušen v roce 1912

Slavný karneval v Riu de Janeiro, který se měl konat příští rok v únoru, se odkládá kvůli koronaviru na neurčito, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na jednoho z klíčových pořadatelů.

Karneval v Riu
doporučujeme

"Dospěli jsme k závěru, že událost bychom měli odložit. Prostě ji nemůžeme v únoru udělat. Školy samby nebudou mít ani čas, ani finanční a organizační zdroje, aby byly na únor připraveny," řekl novinářům Jorge Castanheira, který předsedá Nezávislé lize škol samby v Riu (Liesa) po jednání této organizace.

Rozhodnutí se týká výlučně soutěže škol samby. Městské úřady dosud neoznámily, zda povolí pouliční slavnosti a veselice. Karneval je ale v každém případě noční můrou epidemiologů vzhledem k promiskuitě a velkému davu: akce se každoročně účastní miliony lidí, poznamenala AFP.

První případ nákazy byl v Brazílii potvrzen den po skončení letošního karnevalu, připomněla agentura AP a dodala, že agentura na podporu turistiky před týdnem připustila, že bez očkovací látky proti koronaviru je nejisté, zda bude možné pořádat větší veřejné akce. Naposledy byl karneval v Riu zrušen v roce 1912, kvůli úmrtí ministra zahraničí.

Největší jihoamerická země s přibližně 212 miliony obyvatel je z hlediska počtu obětí nákazy - skoro 140.000 - druhou nejvíce postiženou zemí světa po Spojených státech, z hlediska počtu nakažených - skoro 4,7 milionu - je na třetí příčce, po USA a Indii. V průměru denně přibývá 30.000 nových případů nákazy a 735 úmrtí.

Brazílie ve čtvrtek zaznamenala 32.817 nových případů nákazy a 831 úmrtí v uplynulých 24 hodinách, uvedla agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uražený Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce CBS slíbil odvetu

21.10.2020 10:53 Aktualizováno Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního…

Trump dlouhodobě útočí na Čínu. Přitom tam má bankovní účet a platí daně,…

21.10.2020 09:51 Americký prezident Donald Trump si udržuje otevřený bankovní účet v Číně, kde se v minulých letech…

Volby USA: Rozhoduje se i o novém složení Kongresu, bude řada místních…

21.10.2020 09:04 U voleb v USA přitahuje největší pozornost souboj o křeslo v Bílém domě, Američané však v listopadu…

Studie: V USA zemřelo během pandemie o 300 tisíc lidí více, než je obvyklé

21.10.2020 07:42 Ve Spojených státech zemřelo během letošní pandemie covidu-19 o téměř 300.000 lidí více, než kolik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama