Kauza Epstein: Americké Panenské ostrovy žádají odškodnění, jde o stovky milionů dolarů

Americké panenské ostrovy se dožadují odškodného z pozůstalosti již zesnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Podle žaloby podané místním nejvyšším státním zástupcem Epstein na dvou soukromých ostrovech v nezačleněném území Spojených států v Karibiku zneužíval a obchodoval s desítkami mladých žen a dívek po dobu téměř 20 let.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jeffrey Epstein
doporučujeme

Informaci přinesla agentura Reuters. V žalobě podané ve středu se nad rámec předchozích obvinění vznesených proti finančníkovi například tvrdí, že Jeffrey Epstein sexuálně zneužíval nezletilé dívky ještě v roce 2018 a že některým jeho obětem bylo jen 11 či 12 let.

Státní zástupce požaduje náhrady z finančníkovy pozůstalosti odhadované na 577,7 milionů dolarů (13 miliard korun), včetně konfiskace dvou ostrovů, na nichž údajně svoje oběti zneužíval. Žaloba by podle Reuters mohla snížit množství peněz, které budou k dispozici pro další osoby, jež finančníka žalovaly, ale jimž jeho smrt odepřela možnost dočkat se dne, kdy bude odsouzen.

Šestašedesátiletý Epstein byl zatčen loni v červenci kvůli obviněním, že nutil k prostituci nezletilé dívky. Začátkem srpna se oběsil ve vězeňské cele v New Yorku. Kvůli jeho někdejším vazbám na vlivné osobnosti, včetně současného prezidenta Donalda Trumpa či exprezidenta Billa Clintona, se pak Epsteinova smrt okamžitě stala předmětem konspiračních teorií. Úřad newyorského soudního patologa ale potvrdil, že se Epstein zabil sám.

Jen dva dny před smrtí podepsal Epstein poslední vůli, ve které svůj majetek odkázal fondu, jehož majitelé nejsou známi. Podle právníků bude proto pro Epsteinovy oběti velmi těžké získat z jeho pozůstalosti odškodnění. Právní bitvy by mohly trvat i několik let.

Středeční žaloba mimo jiné tvrdí, že Epsteinovi společníci i po jeho smrti nadále intrikují, aby zabránili novým odhalením ohledně jednání finančníka a jeho známých a aby se vyhnuli zodpovědnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demokraté v Senátu bojují za odvolání Trumpa

22.01.2020 19:54 Aktualizováno V Senátu amerického Kongresu dnes začala další fáze soudní žaloby proti prezidentu Donaldu Trumpovi…

V New Yorku vypukl soud s producentem Weinsteinem, hrozí mu doživotí

22.01.2020 18:42 Aktualizováno Soud na newyorském Manhattanu dnes začal projednávat ostře sledovanou kauzu hollywoodského…

Guaidó naléhá na Evropu, Venezuela potřebuje podporu

22.01.2020 18:32 Venezuela potřebuje podporu evropských zemí, aby se zbavila současné diktatury ožebračující…

Trumpovu inauguraci doprovázely finanční machinace? Stát Washington podal…

22.01.2020 17:17 Washingtonská prokuratura obvinila inaugurační výbor, který v roce 2017 organizoval nástup Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama