Kellnerovo tělo vyprostili až druhý den, popsal policista záchrannou akci

Náročná záchranná akce u nehody, při které zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner, probíhala na etapy. Jak prozradil důstojník aljašské policie, tělo zesnulého miliardáře vyprostili až druhý den. O příčinách pádu vrtulníku nechce spekulovat, incident vyšetří americké úřady.

Záběry z místa, kde se zřítil vrtulník s Petrem Kellnerem
doporučujeme

Policisté byli podle důstojníka Austina McDaniela upozorněni v sobotu 27. března kolem 22. hodiny na zpoždění stroje. „Obdrželi jsme zprávu, že vrtulník mohl havarovat někde v okolí ledovce Knik, který se nachází v údolí Matanuska-Susitna,“ popsal pro server iRozhlas.cz.

Na místo ihned vyrazil záchranný tým, který nalezl jediného přeživšího, fotografa a snowboardistu Davida Horvátha. „Tuto osobu tedy záchranáři transportovali, ostatní členové posádky vrtulníku – dalších pět osob – byli nalezeni na místě mrtví,“ uvedl McDaniel. Druhý den se pak na místo vydali členové národní gardy spolu s dobrovolníky, prohledali místo nehody a našli pět mrtvých.

McDaniel vysvětlil, že šlo o běžný postup. Záchranný tým vždy míří na místo nehody, aby rychle zachránil životy. „Přijdou na místo a zjistí, jestli nehodu někdo přežil. Pokud ano, zajistí jim okamžitou pomoc. A přesně to se stalo v sobotu večer. Byla už ale tma, takže jsme vyprostili pouze osobu, která nehodu přežila,“ prozradil serveru s tím, že druhý den ráno byla vyproštěna těla obětí.

„Vím, že v neděli byla těla předána našemu policejnímu lékaři, který možná provede pitvu. Následně budou předána nejbližšímu pozůstalému, který pomůže s převozem do Česka, nebo do místa, které zvolí,“ konstatoval.

Podle důstojníka bude následovat vyšetřování vedené Národní radou pro bezpečnost dopravy (NTSB). Sám odmítá o příčině nehody spekulovat. „Všechny jejich poznatky budou nejprve shrnuty v předběžné a následně i v závěrečné tiskové zprávě, což ale bude trvat nějaký čas,“ podotkl.

McDaniel nechtěl spekulovat ani o možné roli počasí. „V tento moment nemůžeme říct, jaké bylo počasí, protože nevíme, v kolik hodin k havárii došlo,“ dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden navrhl Putinovi uspořádání summitu na území třetího státu

13.04.2021 18:33 Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v nadcházejících…

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Brazilská mutace na Děčínsku nemusí být podle viroložky ze zahraničí

13.04.2021 17:48 Brazilská mutace koronaviru na Děčínsku nemusí podle viroložky Ruth Tachezy pocházet ze zahraničí,…

Úřady v USA jsou opatrné, doporučují přerušit očkování vakcínou Johnson &…

13.04.2021 17:43 Aktualizováno Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama