Kolem Bílého domu se kvůli volbám postaví nepřekonatelná bariéra

Federální bezpečnostní složky chystají "nezdolatelný" plot chránící v následujících dnech Bílý dům a jeho okolí, informují s odvoláním na své zdroje americká média. Podobná bariéra uzavřela sídlo hlavy amerického státu a jeho bezprostřední okolí už v létě během bouřlivých demonstrací za policejní reformy. Mluvčí Kayleigh McEnanyová dnes informovala, že prezident Donald Trump plánuje úterní volební noc strávit právě v Bílém domě.

Bílý dům (The White House), Wahsington D.C., USA
doporučujeme

Informace o mimořádném bezpečnostním opatření nebyla ihned oficiálně potvrzena, přišla však v době, kdy se úřady napříč Spojenými státy připravují na možnost dramatického vývoje po skončení letošních prezidentských voleb. Šéf washingtonské policie Peter Newsham v říjnu varoval radní amerického hlavního města, že jistá forma nepokojů je v souvislosti s volbami velmi pravděpodobná.

Podle televize CNN bude dodatečný plot obepínat nejen Bílý dům, ale i parky ležící severně a jižně od areálu prezidentského sídla. Začátek jeho budování byl údajně naplánován na dnešek. Zpravodaj televize NBC News na twitteru doplnil, že kvůli zabezpečení nejbližšího okolí Bílého domu je v pohotovosti 250 členů národní gardy.

Opatření si dnes všímal i zvláštní zpravodaj britské televize Sky News Adam Boulton. "Zbývá 48 hodin, než se začnou v letošních volbách zavírat hlasovací místnosti, a turisti musí být takhle daleko, aby zahlédli Bílý dům přes barikády, které jej obklopují. Za 40 let jsem nikdy neviděl tak melancholický (Washington) D.C.," komentoval na twitteru svou fotografii.

Bílý dům mezitím potvrdil, že Trump hodlá sčítání hlasů v noci na středu sledovat ve své rezidenci na třídě Pennsylvania Avenue. Podle jeho mluvčí McEnanyové mu budou v Bílém domě dělat společnost i někteří jeho poradci.

Trumpův volební štáb podle agentury AP původně plánoval k příležitosti volební noci tradičnější akci, kterou by hostil washingtonský hotel patřící prezidentově rodinné firmě. Minulý týden ale šéf Bílého domu uvedl, že zvažuje jiné varianty, a to kvůli omezením zavedeným washingtonským federálním distriktem v souvislosti s koronavirem. Kandidát Demokratické strany Joe Biden stráví povolební noc ve svém domovském státě Delaware a jeho tým avizoval, že po skončení hlasování promluví k veřejnosti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump tlačil na ministerstvo, aby napadlo výsledky loňských prezidentských…

15.06.2021 16:42 Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby…

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama