Konec demokracie v Brazílii? Mladý Bolsonaro má o budoucnosti země jasno

Syn brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara uvedl, že kýžené rychlé proměny Brazílie nelze dosáhnout demokratickou cestou. Proti jeho pondělnímu vyjádření na twitteru se ohradila řada uživatelů, včetně opozičních poslanců. Brazilský prezident se přitom netají obdivem k období, kdy v zemi panovala vojenská diktatura. Napsala to dnes agentura AFP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jair Bolsonaro
doporučujeme

"Demokratickou cestou nedosáhneme dostatečnou rychlostí proměny, kterou Brazílie chce... Pokud vůbec. Každý den vidím, jak se kolo dál otáčí kolem své osy a ti, kteří nás vždycky ovládali, nás ovládají nadále jinými způsoby," napsal šestatřicetiletý Carlos Bolsonaro, jemuž dal otec přezdívku "pitbull".

Carlos je nyní v zastupitelstvu Ria de Janeiro. V době volební kampaně svého otce byl však jedním z hlavních strůjců jeho komunikační strategie, která byla silně zaměřena na sociální sítě a podle AFP byla zásadní pro Bolsonarovo vítězství v loňských říjnových volbách.

Carlosův pondělní tweet však spustil lavinu kritiky z řad opozice. "Co nám ještě schází k tomu, abychom pochopili, že Bolsonaro připravuje fašistický převrat proti demokracii a brazilské společnosti? Carlos Bolsonaro, jeho oblíbený syn, to na sebe právě výslovně vzal," napsala například levicová poslankyně Talíria Petroneová.

Bývalý armádní důstojník Jair Bolsonaro už dříve uvedl, že vojenské vlády v letech 1964-1985 byly kvůli rostoucí komunistické hrozbě v Brazílii nutné, aby se zachovaly národní instituce. Zrušil také dekret z roku 2011, který zakazoval oslavovat události z dob diktatury, a dal pokyn ministerstvu obrany, aby armáda výročí převratu oslavovala.

Další Bolsonarův syn Eduardo, který se má stát novým velvyslancem v USA, nedávno také rozpoutal polemiku na twitteru. Zveřejnil totiž fotografii, na níž stojí vedle nemocničního lůžka svého otce s pistolí za pasem. Ještě dřív například uvedl, že by k zavření nejvyššího soudu stačil "jeden voják a jeden desátník".

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V domě v New Jersey se zřítily balkony, desítky zraněných

15.09.2019 08:44 Nejméně 22 lidí utrpělo zranění při zřícení několika dřevěných balkonů z třípatrového domu ve městě…

Otřesný nález v Mexiku: Ve studni objevili pytle s desítkami mrtvol

15.09.2019 08:03 Ostatky, které se našly na počátku září ve studni nedaleko města Guadalajara ve středním Mexiko,…

Horor v USA: 2246 pozůstatků plodů našli u zesnulého doktora v domě

15.09.2019 07:14 Více než 2000 pozůstatků lidských plodů se našlo v obydlí nedávno zesnulého amerického lékaře z…

USA zabily syna Usámy bin Ládina, potvrdil Trump

14.09.2019 22:18 Aktualizováno Při americké protiteroristické operaci v oblasti Afghánistánu a Pákistánu byl zabit syn již dříve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama