Kongresmanka na síti podporovala popravu mluvčí Sněmovny. Demokraté žádají její odvolání

Nově zvolená kongresmanka Marjorie Taylor Greeneová se měla na Facebooku kladně vyjadřovat k příspěvkům volajícím po popravě několika vysoce postavených demokratů. Informovala o tom americká média. Demokraté, dle nichž představuje vyznavačka konspirační Qanon teorie pro členy Kongresu hrozbu, žádají okamžité odvolání Greeneové z funkce.

Kongres USA
doporučujeme

Nově zvolená kongresmanka Greeneová se dle amerických médií měla v minulosti angažovat v různých extremistických a konspiračních skupinách na Facebooku včetně těch, které volaly po popravě několika předních demokratů. Mezi nimi měla být i mluvčí Sněmovny Nancy Pelosiová.

Stanice CNN zveřejnila komentář nejmenovaného uživatele k příspěvku na Facebooku, ve kterém se ke zbavení Pelosiové funkce vyjádřil slovy ,,kulka do hlavy by byla rychlejší“. Dle uveřejněných snímků byl uživatelský účet Greeneové mezi dalšími, kterým se tento komentář líbil.

Podobně se o mluvčí Sněmovny měla vyjádřit i ve vlastním videu sdíleném přes platformu Facebooku, kde údajně prohlásila, že za velezradu by měla Pelosiová pikat smrtí nebo vězením. Stejně tak se Greeneové měly líbit příspěvky a komentáře uživatelů diskutujících o vraždě agentů FBI, kteří se podle Taylorové v rámci „deep state“ účastnili na operacích namířených proti exprezidentovi Trumpovi.

Greeneová měla ve facebookovém příspěvku také označit zastánce legislativy na kontrolu zbraní Davida Hogga za „malého Hitlera“. Hogg, jež přežil střelbu na střední škole v Parkladnu v roce 2018, ve středu zveřejnil video na twitteru zachycující Greeneovou, jak Hogga a jeho přátele pronásleduje na ulici a slovně je napadá. Střelbu v Parklandu Greeneová později označila za kampaň proti volnému prodeji zbraní.

Kongresmančino jméno se mělo objevit i v komentářích volajících po smrti nebo zatčení prezidenta Obamy, bývalého ministra zahraničí Johna Kerryho nebo Hillary Clintonové. Kromě vyznávání konspiračních teorií je Greeneová také známá svou podporou pro druhý dodatek americké Ústavy. Netají se ani tím, že je sama držitelkou zbraní a jednu s sebou nosí dokonce i na jednání Kongresu.

Demokrat Jimmy Gomez tak hodlá předložit Kongresu usnesení o jejím okamžitém odvolání. Ve středu zároveň apeloval na podporu samotných republikánů. Sama Greeneová se ale obviněním brání. Vinu naopak přičítá lidem, kteří měli na starost správu jejího facebookového profilu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Americký senát schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

06.03.2021 20:08 Aktualizováno Senát Spojených států dnes schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) na…

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

06.03.2021 15:10 Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne…

Česko vydalo do USA podezřelé z kyberzločinu v mnoha zemích

06.03.2021 09:57 Aktualizováno Česká republika vydala počátkem března do USA k trestnímu stíhání dva lidi podezřelé z kybernetické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama