Koronavirus se objevil u dalšího amerického zákonodárce

Demokratický člen americké Sněmovny reprezentantů Raul Grijalva, který stojí v čele výboru pro přírodní zdroje, dnes oznámil, že se nakazil novým koronavirem. Jde tak o druhého zákonodárce z této komory Kongresu, jenž o infekci tento týden informoval. Před několika dny testy prokázaly nákazu u Grijalvova republikánského kolegy Louie Gohmerta.

Raul Grijalva
doporučujeme

Grijalva uvedl, že se u něj žádné příznaky covidu-19 neprojevují. Do karantény se stáhl, když se ukázalo, že je nakažený Gohmert, blízko kterého před několika dny seděl. Gohmert patří mezi ty republikány, kteří dávají najevo pochybnosti, zda má smysl nosit roušky a v sídle Sněmovny reprezentantů často chodil bez ní.

"I když nemůžu nikoho přímo obviňovat z toho, že jsem se nakazil, tento týden se ukázalo, že v Kongresu jsou tací, kteří neberou tuto krizi vážně," řekl Grijalva. "Mnoho republikánů běžně chodí po Kapitolu (sídle Sněmovny reprezentantů - pozn. ČTK)) bez roušky, a bezohledně tak dávají najevo svá politická přesvědčení na úkor svých kolegů, zaměstnanců a jejich rodin," uvedl také arizonský demokrat Grijalva na adresu některých členů Republikánské strany.

Roušky se ve Spojených státech staly symbolem hlubokého politického rozdělení země, republikánský prezident Trump a jeho stoupenci je dlouho odmítali používat.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová ve středu oznámila povinné nošení roušek v této komoře Kongresu. V Senátu tato povinnost není, většina jeho členů ale ochranu nosu a úst používá. Podle agentury AP je Grijalva nejméně jedenáctým americkým zákonodárcem, který se koronavirem nakazil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump chce Američanům s koronavirem zakázat vstup do USA. Odporuje to…

11.08.2020 15:36 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje zavedení nových pravidel pro vstup do…

Termín summit G7 nejistý. Trump ho chce až po prezidentských volbách a s…

11.08.2020 14:28 Americký prezident Donald Trump v pondělí prohlásil, že zřejmě svolá setkání lídrů zemí rozvinutých…

Velvyslancem USA v Německu má být Macgregor. Jeho výroky budí kontroverze

11.08.2020 12:14 Prezident Spojených států Donald Trump chce jako nového velvyslance do Německa poslat…

Konec kandidatury Kanye Westa? Jeho kampaň se měla pokusit o podvod

11.08.2020 09:25 Stát Wisconsin napadl legitimitu podpisů odevzdaných kampaní rappera Westa. Volitelé zpochybnili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama