Koronavirus se objevil u dalšího amerického zákonodárce

Demokratický člen americké Sněmovny reprezentantů Raul Grijalva, který stojí v čele výboru pro přírodní zdroje, dnes oznámil, že se nakazil novým koronavirem. Jde tak o druhého zákonodárce z této komory Kongresu, jenž o infekci tento týden informoval. Před několika dny testy prokázaly nákazu u Grijalvova republikánského kolegy Louie Gohmerta.

Raul Grijalva
doporučujeme

Grijalva uvedl, že se u něj žádné příznaky covidu-19 neprojevují. Do karantény se stáhl, když se ukázalo, že je nakažený Gohmert, blízko kterého před několika dny seděl. Gohmert patří mezi ty republikány, kteří dávají najevo pochybnosti, zda má smysl nosit roušky a v sídle Sněmovny reprezentantů často chodil bez ní.

"I když nemůžu nikoho přímo obviňovat z toho, že jsem se nakazil, tento týden se ukázalo, že v Kongresu jsou tací, kteří neberou tuto krizi vážně," řekl Grijalva. "Mnoho republikánů běžně chodí po Kapitolu (sídle Sněmovny reprezentantů - pozn. ČTK)) bez roušky, a bezohledně tak dávají najevo svá politická přesvědčení na úkor svých kolegů, zaměstnanců a jejich rodin," uvedl také arizonský demokrat Grijalva na adresu některých členů Republikánské strany.

Roušky se ve Spojených státech staly symbolem hlubokého politického rozdělení země, republikánský prezident Trump a jeho stoupenci je dlouho odmítali používat.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová ve středu oznámila povinné nošení roušek v této komoře Kongresu. V Senátu tato povinnost není, většina jeho členů ale ochranu nosu a úst používá. Podle agentury AP je Grijalva nejméně jedenáctým americkým zákonodárcem, který se koronavirem nakazil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden už má údajně kandidátku na post ministryně financí

23.11.2020 21:39 Kandidátkou nastávajícího prezidenta USA Joea Bidena na post ministryně financí bude někdejší šéfka…

Bílý dům plánuje večírky i přes rozmach koronaviru v USA

23.11.2020 20:22 Ve Spojených státech se nadále zrychluje šíření koronaviru, Bílý dům však i přesto plánuje na…

Biden oznámil první posty ve svém zahraničněpolitickém týmu, na scénu se…

23.11.2020 19:39 Nově zvolený prezident USA Joe Biden plánuje jmenovat ministrem zahraničí svého dosavadního…

Někdejší vrcholní republikáni žádají odsouzení Trumpova jednání

23.11.2020 17:47 Přes 100 vysoce postavených činitelů z bývalých republikánských administrativ dnes vyzvalo vedení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama