Koronavirus: V USA klesá přírůstek obětí, novým ohniskem nákazy je Peking

V souvislosti s covidem-19 ve Spojených státech za posledních 24 hodin zemřelo již druhý den za sebou méně než 400 pacientů. Vyplývá to ze statistiky zveřejněné Univerzitou Johnse Hopkinse. Celkem se v USA koronavirus od propuknutí nákazy potvrdil u více než 2,1 milionu lidí, z čehož jich přes 116.000 zemřelo.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Spojené státy dnes registrovaly dalších 385 úmrtí, o den dříve to bylo 382. Jedná se o nejmenší denní přírůstky od konce března, uvádí agentura AFP.

Institut pro měření a vyhodnocování zdraví (IHME) při Washingtonské univerzitě dnes i přesto zveřejnil odhady, podle kterých do září v souvislosti s koronavirem v USA zemře 201.129 lidí.

IHME s novými daty o 18 procent zvýšil svůj předchozí odhad, podle kterého s covidem-19 mohlo zemřít až 169.890 pacientů. Důvodem jsou hlavně současná uvolňování opatření, které americké státy kvůli koronavirové krizi zavedly.

Nejhůře zasaženým státem se podle institutu stane Florida s počtem 18.675 obětí. Oproti předchozímu odhadu IHME očekávanou bilanci ve státě na jihu USA zvýšil o 186 procent, píše agentura Reuters.

Spojené státy s 328 miliony obyvatel jsou co do počtu obětí i nakažených koronavirem nejhůře zasaženou zemí na světě.

Pevninská Čína dnes oznámila 40 dalších případů nákazy koronavirem, oproti předchozímu dni se jedná o mírný pokles. Více než polovinu nově nakažených úřady potvrdily v Pekingu, kde se objevilo nové ohnisko. S odvoláním na čínské úřady o tom informovala agentura Reuters.

Z nově potvrzených případů jich z metropole pochází 27. Světová zdravotnická organizace (WHO) v pondělí potvrdila, že bylo v metropoli za předchozí dva dny zaznamenáno více než 100 nových případů nemoci covid-19. Město tak čelí novému propuknutí nemoci, jejíž původ lze podle všeho vystopovat na obří tržiště Sin-fa-ti, píše agentura Reuters.

Peking v sobotu toto největší tržiště s potravinami ve městě uzavřel společně s jedenácti čtvrtěmi v jeho okolí. V pondělí bylo do karantény umístěno dalších deset rezidenčních čtvrtí na jihu metropole, která zároveň zpřísnila opatření. Čínská vláda zároveň vyzvala obyvatele dalších provincií, aby do hlavního města nejezdili.

Osm z nově evidovaných případů se objevilo u lidí, kteří se vrátili ze zahraničí. Čínské úřady rovněž evidují šest nakažených bez příznaků, které Peking nezaznamenává v souhrnné statistice infikovaných.

V Číně se koronavirem od propuknutí nákazy na přelomu loňského a letošního roku nakazilo 83.221 lidí, počet mrtvých s covidem-19 se nezměnil a zůstává na 4634.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA přibylo přes 60.000 případů nákazy, je to rekord

08.07.2020 03:57 V USA zaznamenaly úřady dosud nejvyšší denní bilanci nových případů nákazy koronavirem. Podle…

Brazilský prezident Bolsonaro se nakazil koronavirem, nemoc dlouhodobě…

08.07.2020 02:16 Aktualizováno Nákazu koronavirem potvrdily testy u brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který v minulosti…

USA se podle informací zahraničních agentur stáhly z WHO

07.07.2020 21:44 Spojené státy oficiálně potvrdily odchod ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Uvádějí to…

V USA zemřelo o víkendu při násilnostech 160 lidí, z toho šest dětí

07.07.2020 21:40 O uplynulém víkendu, kdy se ve Spojených státech slavil Den nezávislosti, propukly v řadě čtvrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy