Důchodkyně se nechce nakazit. Vzala karton a zařídila se po svém

Všichni se chceme nějakým způsobem bránit riziku nákazy, zejména pokud spadáme do rizikové skupiny. Kubánská babička si vládní pokyny zůstat doma, případně vycházet ven jenom s ochrannými prostředky, vyložila po svém. Na procházku nebo na nákupy vyráží v mobilním "domečku" vyrobeném z kartonu.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Zmiňovaná seniorka Feridia Rojasová by sice mohla využívat donáškové služby základních potravin přímo do domu, ona sama ale chce chodit ven na zdravotní procházky, aby se udržela v kondici. Na svůj podomácku vyrobený pohyblivý domeček napsala čistě z legrace: "Já jsem doma, co ty?" Dalo by se říci, že dodržela vládní nařízení, aniž by se musela před okolním světem izolovat. Informoval o tom server Times Now.

"Toto jsem se rozhodla udělat, protože se bojím viru. Slyšela jsem o tom mnoho. Kdybych to ve svých letech chytla, byl by to můj konec. Takže si zalezu do své krabice a jdu na procházku,“ vysvětlila s poznámkou, že by její rodina uvítala, kdyby nevycházela ven vůbec. To by ale nevydržela.

Jelikož celý život pracovala jako zdravotní sestra, ví moc dobře, co všechno by případné onemocnění covid-19 mohlo v jejím případě obnášet. Jelikož je ale ve svém ochranném provizorním domečku krytá, nebojí se a užívá si relativně normálního života, ačkoliv u sousedů a kolemjdoucích vyvolává mírné pozdvižení.

"Někteří lidé mi říkají, že jsem praštěná, ale já se pak nemusím pokaždé sprchovat a mydlit se. Všechno ze mě spolu s krabicí sjede,“ nechala se slyšet babička z kubánského hlavního města Havany.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět nemá dost lipidů pro mRNA vakcíny proti covidu-19

05.03.2021 08:37 Pokud jsou mRNA vakcíny průlomovým lékem pandemie, pak jsou miniaturní lipidové kuličky, které je…

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

04.03.2021 21:26 Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda…

6. leden byl vyvrcholením šíření dezinformací o volbách

04.03.2021 14:40 Události 6. ledna, kdy dav příznivců tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa napadl Kapitol, byly…

USA budou mít vakcíny pro všechny dospělé ke konci května, slibuje Biden

03.03.2021 18:44 Aktualizováno Spojené státy mají podle prezidenta Joea Bidena nakročeno k tomu, aby měly na konci května dostatek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama