Důchodkyně se nechce nakazit. Vzala karton a zařídila se po svém

Všichni se chceme nějakým způsobem bránit riziku nákazy, zejména pokud spadáme do rizikové skupiny. Kubánská babička si vládní pokyny zůstat doma, případně vycházet ven jenom s ochrannými prostředky, vyložila po svém. Na procházku nebo na nákupy vyráží v mobilním "domečku" vyrobeném z kartonu.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Zmiňovaná seniorka Feridia Rojasová by sice mohla využívat donáškové služby základních potravin přímo do domu, ona sama ale chce chodit ven na zdravotní procházky, aby se udržela v kondici. Na svůj podomácku vyrobený pohyblivý domeček napsala čistě z legrace: "Já jsem doma, co ty?" Dalo by se říci, že dodržela vládní nařízení, aniž by se musela před okolním světem izolovat. Informoval o tom server Times Now.

"Toto jsem se rozhodla udělat, protože se bojím viru. Slyšela jsem o tom mnoho. Kdybych to ve svých letech chytla, byl by to můj konec. Takže si zalezu do své krabice a jdu na procházku,“ vysvětlila s poznámkou, že by její rodina uvítala, kdyby nevycházela ven vůbec. To by ale nevydržela.

Jelikož celý život pracovala jako zdravotní sestra, ví moc dobře, co všechno by případné onemocnění covid-19 mohlo v jejím případě obnášet. Jelikož je ale ve svém ochranném provizorním domečku krytá, nebojí se a užívá si relativně normálního života, ačkoliv u sousedů a kolemjdoucích vyvolává mírné pozdvižení.

"Někteří lidé mi říkají, že jsem praštěná, ale já se pak nemusím pokaždé sprchovat a mydlit se. Všechno ze mě spolu s krabicí sjede,“ nechala se slyšet babička z kubánského hlavního města Havany.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Venezuelský soud poslal na 20 let do vězení dva Američany, prý se pokusili…

08.08.2020 17:53 Venezuelský soud dnes poslal na 20 let do vězení dva bývalé americké vojáky, kteří se podle…

V Brazílii přibylo za den znovu přes 50 000 nákaz koronavirem

08.08.2020 16:57 Aktualizováno Brazílie za poslední den opět zaznamenala více než 50.000 nákaz koronavirem a více než 1000 úmrtí…

Proč kandiduje Kanye West? Pravý důvod naznačil rapper v rozhovoru

08.08.2020 15:20 Americká média tento týden informovala, že rapper Kanye West by se opravdu v listopadu mohl objevit…

Poslední nedotčený šelfový ledovec v Kanadě se rozpadl, jedna kra je velká…

08.08.2020 13:16 Poslední nedotčený kanadský šelfový ledovec se koncem července během pouhých dvou dnů rozlomil a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama