Kvůli koronaviru šest měsíců pod zemí? Miliardářští majitelé bunkrů se chystají na nejhorší

Jsou mezi nimi nejslavnější jména na světě - od technologických miliardářů a celebrit, až po lékaře a právníky a bezpočet titánů obchodního světa. Všichni ale mají jedno společné - neskutečné podzemní bunkry vybavené luxusním zařízením včetně plaveckých bazénů, bowlingových heren či střelnic, napsal zpravodajský server Forbes.

Vzhledem k nynější světové krizi kvůli šíření koronaviru přešli majitelé bunkrů do nejvyšší pohotovosti a připravují své rodiny nejméně na šest měsíců pod zemí. Neobávají se jaderné války či zásahu asteroidem, ale v první řadě občanských nepokojů.

Během posledních pěti let tito majitelé bunkrů budovali své luxusní úkryty s jediným cílem - ochránit své rodiny. Někteří mají bezpečné místnosti s únikovými průchody tunelem do bunkru, zatímco další si nechali podzemní skrýše zbudovat na rozsáhlých pozemcích stranou od hlavního domu, píše Forbes.

Texaská společnost Rising S Bunkers, která patří mezi hlavní hráče v tomto odvětví, zažívá zlaté časy. Podle jejího představitele Garyho Lynche teď dostávají o 2000 procent více dotazů od potenciálních kupců.

"Bohužel poptávka po podzemních bunkrech opět stoupla," řekl Lynch. "Specializujeme se na tento typ produktů. Ano, mnohem radši bych stavěl něco jiného, ale protože naše firma věří, že jsou bunkry potřeba, nebudeme stavět nic jiného, dokud pro ně bude existovat trh. Nejžádanější jsou naše tři modely SilverLeaf s rozměry tři krát 15 metrů. Na ty člověk nemusí být milionář, aby si je mohl dovolit," dodal.

Mezi movitější klienty firmy Rising S Bunkers patří i pětačtyřicetiletý Terry, který si nepřál zveřejnit své celé jméno. Terry má tři děti a žije v luxusní nemovitosti v Ohiu. Podzemní bunkr má už tři roky a teď nervózně odpočítává hodiny do chvíle, kdy bude mít pocit, že je pro něj a rodinu nutné, aby se do něj uchýlili.

Jeho bunkr s plochou 140 čtverečních metrů neleží pod domem, ale nedaleko na jeho pozemku. Únikovým průlezem se rychle dostanou do nákladných tří ložnic se dvěma koupelnami, které jsou větší než řada běžných domů.

"Když jsem se rozhodl nechat si postavit bunkr, nikdy jsem si nedělal starosti s jadernou válkou," řekl Terry. "Mnohem větší starosti mi dělaly občanské nepokoje a nyní vidím potenciál pro to, čeho jsem se vždycky bál. Je to docela něco jiného, když se lidi perou o jídlo a toaletní papír. Nemyslím si, že koronavirus zničí svět. Podle mě ho zničí to, co vypukne potom," řekl.

V bunkru mohou přežít až šest měsíců. "Máme tři děti, a tak jsem chtěl, aby měly vlastní pokoj, a taky ložnici navíc pro moje rodiče. Krom dvou velkých ložnic a dětského pokoje tu máme veliký obývací pokoj, kancelář, skladiště, kuchyni a zbrojnici," dodal. "Bunkr je napojený na solární energii pro případ, že by spadla hlavní síť. Máme tam natažený podzemní internetový kabel a také zbraně - ale ty jsou až poslední možnost."

Firma Rising S Bunkers nabízí širokou škálu bunkrů pro kupce s různými finančními možnostmi - od necelých 40.000 dolarů (zhruba milion Kč), až do řádově milionů dolarů. Na špici je model Aristokrat za 8,35 milionu dolarů. Do jeho prostor se pohodlně vejde 50 lidí a mezi jeho příslušenství patří herna, sauna, posilovna, domácí kino, bowlingová dráha, střelnice a plavecký bazén.

Krom toho si může kupec zvolit zakázkové koberce a podlahy, zakázkovou kuchyni, garáž pro zvolený počet vozů, skleník a velká skladiště. Tyto jednotky jsou plně vybavené vodovodním a odpadním systémem a napojené na dvojí zdroj energie, takže jejich obyvatelé přežijí i bez hlavní rozvodné sítě.

Související

Bernard Arnault

Nejbohatším člověkem na světě je letos Bernard Arnault, uvádí Forbes

Nejbohatším člověkem na světě je letos podle 37. ročníku žebříčku časopisu Forbes šéf podniku na prodej luxusního zboží LVMH Bernard Arnault. Majetek tohoto francouzského podnikatele časopis vyčíslil na 211 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč). Na druhou příčku tak Arnault odsunul šéfa americké automobilky Tesla Elona Muska. Jeho majetek se ztenčil na 180 miliard z loňských 219 miliard dolarů.

Více souvisejících

nejbohatší lidé světa život Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 42 minutami

před 57 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Helena Langšádlová

Ministryně Langšádlová se rozhodla podat demisi

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) se rozhodla podat demisi, oznámila její strana ve čtvrtek ráno. Podrobnosti má končící členka Fialovy vlády poskytnout odpoledne. 

před 3 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

včera

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

včera

včera

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

včera

Tragická Rallye Šumava: Česko sbírá peníze na pohřeb zesnulé Aleny Krejčíkové. Co měla, investovala do auta

Po smrti závodnice a navigátorky rallye Aleny Krejčíkové, které se stala osudná nehoda při soutěži Rallye Šumava Klatovy, vznikla na platformě "Znesnáze" sbírka na podporu její rodiny.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy