Lesní požár uvěznil lidi u kalifornského jezera, zachraňovaly je vojenské vrtulníky

Vojenské vrtulníky evakuovaly 60 lidí z populárního tábořiště v Kalifornii, když okolní lesy zachvátil požár. Podle tamního tisku bylo několik desítek lidí zraněno, dva vážně. Agentura AP informovala, že tábor u vodní nádrže v lese na západním svahu pohoří Sierra Nevada odřízl požár, který se rozhořel na třech místech v okolí.

Požár v Kalifornii
doporučujeme

Podle policie ve Fresnu mají dva lidé těžká zranění a deset lidí středně těžká.

Jeden z požárů vzplál poblíž umělého jezera Shaver a rozšířil se na 145 kilometrů čtverečních, zachvátil i les na protilehlém břehu řeky, takže zablokoval jedinou silnici vedoucí k tábořišti, řekl podle AP mluvčí správy lesa. Oheň hoří asi 460 kilometrů severně od Los Angeles a teplota na místě vystoupala ke 47 stupňům.

zdroj: YouTube

Policie ve Fresnu před sobotní půlnocí místního času (dnes v 9:00 SELČ) oznámila, že šest desítek lidí vrtulníky dopravily na letiště ve Fresnu a vrací se zpět, protože záchranná operace pokračuje. Americká stanice ABC citovala záchranáře, podle nichž už bylo do bezpečí dopraveno 163 lidí a 20 z nich je hospitalizováno.

Jezero se nachází necelých 60 kilometrů do Fresna a je obklopeno hustým borovicovým lesem. Je to oblíbené místo milovníků rybolovu a lodní plavby. K místu se sjelo díky víkendu prodlouženému o pondělní svátek práce hodně lidí.

Požáry hoří od pátečního večera a v sobotu úřady nařídily evakuaci komunit v okolí jezera. Šíření ohně napomáhá suché počasí.

Kalifornie od poloviny srpna zaznamenala téměř 1000 požárů, z nichž většinu zažehly blesky. V současné době západoamerický stát zažívá vlnu rekordního horka. Guvernér Gavin Newsom v pátek ohlásil výjimečný stav a upozornil, že kvůli zvýšenému odběru bude zřejmě nutné zavést dodávky elektřiny na principu rotace.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirem se ve světě nakazilo přes 100 milionů lidí

26.01.2021 21:40 Počet lidí, kteří se nakazili koronavirem, na celém světě přesáhl 100 milionů. Vyplývá to ze…

Biden chce ve snaze zastavit koronavirus očkovat až 1,5 milionu lidí denně

26.01.2021 16:10 Nová americká administrativa si původně vytyčila za cíl očkovat proti koronaviru 100 milionů lidí…

McConnell přestal blokovat dohodu o uspořádání Senátu po volbách

26.01.2021 14:50 Šéf republikánů v americkém Senátu Mitch McConnell dnes oznámil, že přestane blokovat změny v…

Demokraté formálně předali Senátu ústavní žalobu na Trumpa

26.01.2021 07:41 Demokraté ze Sněmovny reprezentantů formálně předali ústavní žalobu na předchozího prezidenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama