Mexický prezident Obrador podal ruku matce narkobarona Prcka, video vyvolalo senzaci

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador vzbudil mezi svými krajany senzaci obyčejným potřesením rukou. Gestem totiž pozdravil matku známého narkobarona Joaquína Guzmána, přezdívaného El Chapo (prcek). Prezident dnes víkendové setkání obhajoval, 92letá žena si podle něj i navzdory aktivitám svého syna zaslouží respekt, píše deník El Universal.

Přidejte svůj názor

Manuel López Obrador
doporučujeme

Matku známého zločince, který si odpykává doživotní trest ve Spojených státech, navštívil Obrador v obci Badiraguato ve státě Sinaloa, jež je baštou Guzmánova bývalého kartelu stejného jména.

Ve 30vteřinovém videu, které se objevilo na sociálních sítích, Obrador přijde k autu stařenky a řekne jí, že kvůli němu nemusí vystupovat. Přes stažené okénko vozu si s ní potřese rukou a sdělí jí, že "dostal její dopis".

zdroj: YouTube

"Někdy, protože je to moje práce, si musím třást pravicí s úřednickými zločinci, kteří se stále těší váženosti. Jak mám potom odmítnout starou paní, která mi podává ruku?" bránil se Obrador kritikům, kteří se nad setkáním podivovali. Guzmánova matka podle listu El Universal prý Obradorovi psala, aby jí pomohl získat povolení amerických úřadů k návštěvě jejího syna.

Joaquín Guzmán drogovému kartelu Sinaloa velel dlouhá léta. Mocná zločinecká organizace podle mexických úřadů zavraždila tisíce lidí, od členů konkurenčních gangů po běžné občany a členy bezpečnostních složek. Narkobaronovi se před dopadením a vydáním do USA dvakrát podařilo utéci z mexického vězení.

Kritici Obradorovi vytýkali také to, že tváří v tvář koronavirové krizi ignoruje zdravotní doporučení a nevyhýbá se fyzickému kontaktu, obzvlášť se staršími osobami. "Nejsem robot," bránil se výtkám Obrador, podle kterého je vyhýbat se lidskému kontaktu těžké.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla

05.06.2020 17:39 Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové…

Americká vláda podle Trumpa zachránila životy milionů Američanů

05.06.2020 17:27 Hospodářský úspěch současné republikánské vlády Spojených států umožnil postavit se pandemii nemoci…

Trumpovy šance na znovuzvolení podle CNN výrazně klesly

05.06.2020 17:14 Šance amerického republikánského prezidenta Donalda Trumpa na znovuzvolení povážlivě klesly, podle…

Výsledek protestů v USA? Z měst zmizí další pomníky

05.06.2020 17:07 Vlna protestů proti rasismu oživila ve Spojených státech debatu o pomnících konfederačních vojáků,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy