Michael Bloomberg hasí skandál. Pro jeho prezidentskou kampaň pracovali vězni

Volební tým Michaela Bloomberga, který se uchází o prezidentskou nominaci Demokratické strany, využíval k obvolání voličů vězně. Informaci zpravodajského serveru The Intercept kampaň amerického miliardáře v úterý potvrdila, zároveň ale zdůraznila, že to činila nevědomky. S firmou, která call centra ve věznicích provozuje, už Bloomberg ukončil spolupráci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Michael Bloomberg
doporučujeme

Bloombergova kampaň si podle serveru The Intercept najala přes prostředníka specializovanou firmu ProCom, která vyřizuje za zákazníky telefonické hovory. Svá call centra provozuje ve věznicích v Oklahomě. Ženy, které si odpykávaly trest v jedné z nich, přesvědčovaly v poslední době po telefonu americké voliče o kvalitách prezidentského kandidáta Bloomberga.

"Nevěděli jsme o tom a nikdy bychom to nepřipustili, kdybychom to věděli," uvedla Bloombergova mluvčí Julie Woodová. Volební tým amerického miliardáře se o call centru ve věznici dozvěděl podle ní až na základě dotazů novinářů. "Tuto praxi nepodporujeme," dodala Woodová a oznámila, že spolupráci s příslušnou firmou okamžitě ukončila.

Zatímco americká ústava zakazuje otroctví, třináctý dodatek umožňuje nutit vězně k práci jako součást jejich vězeňského trestu, upozornil zpravodajský server BBC.

Bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg oficiálně vstoupil do boje o Bílý dům teprve na konci listopadu. Sedmasedmdesátiletý mediální magnát tehdy prohlásil, že Spojené státy si nemohou dovolit mít další čtyři roky v čele republikána Donalda Trumpa. Výhrady měl ale i vůči tomu, co dosud viděl u některých demokratických kandidátů. Prezidentské volby se budou v USA konat 3. listopadu příštího roku.

Bloomberga průzkumy veřejného mínění zatím neřadí mezi favority. Největší podporu v demokratickém táboře má podle nich bývalý viceprezident Joe Biden následovaný senátory Berniem Sandersem a Elizabeth Warrenovou.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O debatu demokratických kandidátů na prezidenta byl zájem

20.02.2020 21:18 Středeční televizní debata uchazečů o nominaci amerických demokratů pro prezidentské volby přitáhla…

Trumpův exporadce Stone byl odsouzen ke 40 měsícům vězení

20.02.2020 20:03 Aktualizováno Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl dnes odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger…

V USA unikla data prominentů

20.02.2020 18:07 Agentura odpovídající za bezpečnost komunikačního a informačního systému amerického prezidenta,…

Trump si za šéfa tajných služeb vybral velvyslance USA v Berlíně, dle…

20.02.2020 17:20 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump si do funkce úřadujícího šéfa tajných služeb (DNI) vybral…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama