Trumpův mítink byl poloprázdný. Může za to internetový vtípek

Americký prezident Donald Trump se chystal na svůj první předvolební mítink po tříměsíční koronavirové pauze s přesvědčením, že na místo jej dorazí podpořit desetitisíce lidí.

Donald Trump
doporučujeme

Stadion v oklahomské Tulse byl ale nakonec v sobotu večer skoro z poloviny prázdný a mladí uživatelé sociálních sítí nyní tvrdí, že za zklamání současného šéfa Bílého domu může jejich internetový žertík. Lidé totiž sdíleli na sociálních sítích výzvu, aby si každý, kdo neměl v úmyslu na shromáždění dorazit, rezervoval několik míst, napsal deník The New York Times (NYT).

Mluvčí prezidentovy kampaně za znovuzvolení Brad Parscale v pondělí oznámil, že zájem o účast na shromáždění v Tulse projevil milion lidí. Tým se proto připravoval na obrovské davy a očekával, že kapacita stadionu s 19.000 místy bude naplněná po strop. Pro zájemce, kteří se dovnitř nedostanou, vznikl prostor venku, aby lidé viděli prezidentův projev alespoň na velkoplošných obrazovkách.

Z fotografií sobotního mítinku je však zřejmé, že na stadionu zůstalo množství volných míst, v horních sektorech tribun bylo téměř úplně prázdno. Trump nečekaně malou účast přímo nekomentoval, postěžoval si ale, že jeho příznivce mohly odradit protesty. Uživatelé sítě tiktok ale tvrdí, že na nepovedeném znovunastartování kampaně se nejspíš podílel i vtípek, který se na sociálních sítích v posledních dvou týdnech šířil jako lavina.

Fanouškovské skupiny korejského popu vyzvaly Trumpovy odpůrce, aby si vytvořili rezervaci na Trumpův mítink, která je zdarma, a přesvědčili k tomu i své přátele. Nikdo z nich pak samozřejmě neměl v úmyslu do Tulsy vyrazit. Uživatelé, většinou teenageři, pak sdíleli videa, jak tančí před vytištěnými zprávami potvrzené rezervace na mítink. Jiní se zase bavili tím, že vymýšleli vtipné výmluvy, proč nemohou na shromáždění dorazit. Výzva se pak objevila i na twitteru, instagramu a snapchatu.

"Většina lidí své příspěvky po jednom dni zase smazala, protože jsme nechtěli, aby Trumpova kampaň začala něco větřit," citoval NYT youtubera Elijaha Daniela.

Když mluvčí kampaně Parscale na twitteru napsal, že účast na akci narušili "radikální demonstranti", odpověděla mu demokratická senátorka Alexandria Ocasiová-Cortezová, že Trumpa "porazili teenageři z tiktoku". Republikánský stratég Steve Schmidt ve svém komentáři uvedl, že "americká mládež uštědřila Trumpovi tvrdou ránu".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na výsadkové lodi U.S.S. Bonhomme Richard vypukl požár

12.07.2020 23:37 Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu…

Důchodkyně se nechce nakazit. Vzala karton a zařídila se po svém

12.07.2020 21:53 Aktualizováno Všichni se chceme nějakým způsobem bránit riziku nákazy, zejména pokud spadáme do rizikové skupiny.…

Trump si poprvé veřejně nandal roušku, podle Bidena ale pozdě

12.07.2020 20:59 Joe Biden, vyzyvatel amerického prezidenta Donalda Trumpa v listopadových volbách, dnes šéfa Bílého…

Pandemie covid-19: Svět hlásí nový rekord, přes 230 tisíc nakažených za den

12.07.2020 18:46 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes ohlásila dosud nejvyšší denní nárůst počtu nakažených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy