Na americko-kanadské hranici zatkli ženu, patrně poslala jed do Bílého domu

Na americko-kanadské hranici zatkli ženu, která je podezřelá, že do Bílého domu poslala obálku s prudce jedovatým ricinem. S odvoláním na anonymní zdroje z bezpečnostních složek o tom dnes informovaly světové agentury.

Bílý dům (The White House), Wahsington D.C., USA
doporučujeme

Zásilka adresovaná prezidentu Donaldu Trumpovi byla podle kanadské policie odeslána minulý týden z Kanady. Podařilo se ji ale zachytit již ve vládním poštovním středisku, které kontroluje poštu určenou Bílému domu.

Ženu podle zdrojů z bezpečnostních složek zadržela americká celní správa ve spolupráci s pohraničníky na hraničním přechodu do Kanady ve městě Buffalo. Jméno zadržené úřady nesdělily, podle agentury Reuters je však držitelkou kanadského občanství.

V roce 2014 byl ve státě Mississippi odsouzen na 25 let muž, který poslal zásilky s ricinem prezidentu Baracku Obamovi a dalším představitelům. V témže roce soud v Texasu poslal na 18 let za mříže ženu, která o rok dříve zaslala prezidentu Obamovi dopis s ricinem. Žena u soudu tvrdila, že nechtěla nikomu ublížit a spoléhala na to, že tajné služby zásilky zadrží.

Ricin je vysoce jedovatá látka, která může být smrtelná už ve velmi malých dávkách. Samotné páry mohou po vdechnutí způsobit selhání životních funkcí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Trumpovi jsem se zmýlil, přiznal známý politolog. Jak podle něj dopadnou…

25.10.2020 22:02 Aktualizováno NÁZOR - "V roce 2016 jsem byl jedním z těch lidí, kteří si nemysleli, že by Donald Trump mohl…

Biden obvinil Trumpa, že kapituloval před pandemií covidu

25.10.2020 21:56 Kandidát demokratů na prezidenta Spojených států Joe Biden dnes obvinil prezidenta Donalda Trumpa,…

Politolog: Výsledek amerických voleb asi nebude hned jasný

25.10.2020 15:48 Do amerických prezidentských voleb zbývá zhruba týden. Ale vzhledem k pandemii nemoci covid-19 v…

ANALÝZA: Klíčové momenty závěrečné prezidentské debaty Biden vs. Trump

25.10.2020 13:17 Úřadující prezident Donald Trump a bývalý viceprezident Joe Biden se ve čtvrtek naposledy utkali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama