Na pohřeb rabína v New Yorku se sjely stovky židů, starosta Bill de Blasio zakročil

Newyorský starosta Bill de Blasio osobně zakročil při pohřbu rabína židovské ultraortodoxní komunity v Brooklynu. V úterý večer na něj přišlo několik set příslušníků této komunity bez ohledu na opatření zavedená v New Yorku kvůli koronaviru.

Bill de Blasio
doporučujeme

"Ve Williamsburgu se dnes večer stalo něco naprosto nepřijatelného. Velké pohřební shromáždění uprostřed této pandemie. Když jsem se to dověděl, osobně jsem šel dohlédnout na to, aby se dav rozešel. To, co jsem viděl, se nebude tolerovat, dokud budeme bojovat proti koronaviru," napsal de Blasio na twitteru.

fotografií je patrné, že ačkoli mnozí z účastníků měli na ústech roušky, počtem převyšovali povolených 50 lidí. Příslušníci ortodoxní komunity se přišli rozloučit s rabínem Chaimem Mertzem.

De Blasio dal policii pokyn, aby vynucovala pravidlo o dodržování odstupu, byť by to znamenalo si lidi předvolat nebo zadržet. Podle doporučení mají lidé udržovat dvoumetrovou vzdálenost jeden od druhého.

"Moje výzva židovské komunitě a všem ostatním je jednoduchá: čas varování je za námi. Snažíme se tu nemoc zastavit a zachránit životy. Tečka," napsal také de Blasio.

Podle policejních zdrojů policisté v úterý večer nikoho nezatkli. Zástupce židovské komunity Isaac Abraham, jehož citoval list New York Post, starostu kritizoval, protože před pohřbem se v New Yorku podle něj shromáždilo mnohem víc lidí, aby sledovalo přehlídku elitní vojenské letky, která vzlétla na podporu těch, kdo jsou zapojeni do boje proti koronaviru. Tato akce trvala podle Abrahama déle než pohřeb.

V USA se nákaza koronavirem potvrdila u více než milionu lidí a přes 58.000 jich s nemocí covid-19 zemřelo. Na New York připadá téměř třetina nakažených a přes 17.600 úmrtí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbuch plynu v Baltimoru zničil několik domů, jeden mrtvý

10.08.2020 22:06 Výbuch plynu v Baltimoru v americkém státě Maryland dnes srovnal se zemí tři domy, usmrtil jednu…

Maas telefonoval do USA, stěžoval si u Pompea na hrozbu sankcemi kvůli…

10.08.2020 17:09 Německý ministr zahraničí Heiko Maas si v telefonickém rozhovoru se svým americkým protějškem Mikem…

Trump svými dekrety obešel Kongres. Nastal legislativní chaos, píše New…

10.08.2020 13:59 Exekutivní příkazy na pomoc Američanům zasaženým pandemií covidu-19, které v sobotu podepsal…

Čína uvalila sankce na významné politiky USA, včetně pěti senátorů

10.08.2020 13:28 Čínské ministerstvo zahraničí oznámilo, že počínaje dneškem zavádí sankce proti americkým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama