Rezignuj. Neteř prezidenta Trumpa promluvila poprvé od vydání knihy

Mary Trumpová, neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa, v úterý svého strýce vyzvala k rezignaci. Stalo se tak, když o něm hovořila poprvé od vydání kontroverzní knihy.

Mary Trumpová
doporučujeme

Mary Trumpová poskytla exkluzivní rozhovor pro ABC News, kde prezidenta popsala jako naprosto neschopného vést USA. Je to první rozhovor od vydání její nové knihy s názvem Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě).

V rozhovoru Trumpová popisovala návštěvu svého strýce v Oválné pracovně v roce 2017. „Pamatuji si, že jsem si pomyslela, že vypadá dost unaveně, asi to není to, co chtěl,“ řekla Trumpová, která opakovala tvrzení ze své knihy, že prezident někomu zaplatil, aby za něj provedl přijímací testy na vysokou školu. Podle CNN to Trumpova administrativa popřela.

Kniha popisuje, jak podle Trumpové „toxická“ rodina zformovala nejnebezpečnějšího muže na světě, sociopata, který díky své krutosti a nevědomosti ohrožuje USA. Vystudovaná klinická psycholožka vidí „paralely“ mezi tím, jak fungovala jejich rodina a jak v současné době Donald Trump vede USA.

„Pokud byste dnes byla v Oválné pracovně, co by si mu řekla?“ ptal se moderátor George Stephanopoulos, který před příchodem do ABC News působil v Clintonově administrativě jako hlavní poradce prezidenta pro politiku a strategii. „Rezignuj,“ odvětila Mary Trumpová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U guvernéra Ohia se před setkáním s Trumpem prokázal koronavirus

06.08.2020 19:44 U guvernéra amerického státu Ohio Mikea De Winea se prokázal koronavirus jen krátce předtím, než se…

Newyorská prokuratura chce rozpustit mocnou zbrojní lobby NRA

06.08.2020 19:33 Prokuratura amerického státu New York chce soudní cestou rozpustit mocnou zbrojní lobbistickou…

Trump: USA by mohly mít vakcínu ještě před listopadovými volbami

06.08.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump dnes prohlásil, že by USA mohly mít k dispozici funkční vakcínu…

USA mají 1262 dalších úmrtí a přes 53 tisíc nově nakažených. Dle Trumpa …

06.08.2020 16:17 Aktualizováno Spojené státy za posledních 24 hodin zaregistrovaly 1262 dalších úmrtí v souvislosti s covidem-19 a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama