Nevada stále počítá hlasy. Výsledek bude zřejmě až o víkendu

Sčítání hlasů v Nevadě se protáhlo. Část hlasů by měla být sečtena a zveřejněna ještě dnes, zbytek se očekává nejdříve o víkendu. Dle státní tajemnice budou konečné výsledky známy až v průběhu příštího týdne, během víkendu už bychom ale mohli znát předběžného vítěze.

Američané si volí nového prezidenta.
doporučujeme

V Nevadě stále zbývá spočítat na 190 000 hlasů. Dle místní státní tajemnice pochází zhruba 90 % z nich z okresu Clark County. Jedná se o nejlidnatější okres státu Nevada, ve kterém mimo jiné leží i město Las Vegas. Oba kandidáty od sebe momentálně dělí zhruba 12 400 hlasů, přičemž Las Vegas a okolí by mělo Bidenovi zajistit dostatečnou převahu.

Clark County je domovem zhruba 70 % registrovaných voličů. Státní tajemnice Cegavskeová také uvedla, že v případě 123 554 obdržených volebních lístků se jednalo o absenční voliče, zbývajících 66 596 lidí odvolilo přímo na místě, a to buď předčasně nebo přímo v den voleb. Kromě toho zbývá ještě 2 500 provizorních hlasů, které komise musejí nejprve ověřit.

U těchto hlasů je většinou zpochybněna totožnost voliče a tudíž jeho oprávnění volit. Každý hlas se tedy musí znovu důkladně prověřit, dotyčný může být i dotázán, aby chybějící údaje doložil. To by prý komise měly stihnout během dneška. Dnes bychom zároveň měli znát výsledky po započtení včera sečtených 51 000 hlasů.

Státní příslušníci zároveň dodávají, že nejsou schopni odhadnout, kolik hlasů ještě mohou obdržet. Nevada totiž rozesílala absenční lístky všem registrovaným voličům, a to i bez vyžádání. Lístky datované do 3. listopadu přijímá až do 10. listopadu. Přesto věří, že směrodatné výsledky bychom mohli znát už o víkendu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední, co pacienti s covidem před smrtí uvidí? Lékař netradičním videem…

01.12.2020 22:01 Aktualizováno K netradičnímu apelu na veřejnost se uchýlil Kenneth Remy, lékař z Missouri Baptist Medical Center…

Ministr spravedlnosti USA zpochybnil tvrzení o volebním podvodu

01.12.2020 21:49 Americké ministerstvo spravedlnosti podle svého šéfa Williama Barra nezaznamenalo důkazy o…

Dezinformacím o vakcíně na covid se navzdory snahám sociálních sítí daří

01.12.2020 17:50 Po devíti měsících pandemie má lidstvo na dohled vakcínu proti nemoci covid-19, za přílivu…

"Kdo nevolí, nejí." Madurův režim nutí lidi k účasti ve volbách i hrozbou…

01.12.2020 14:34 Venezuelská vláda autoritářského prezidenta Nicoláse Madura se snaží přimět obyvatele k účasti na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama