New York hlásí výrazný pokles obětí s covidem-19

V americkém státě New York nadále výrazně klesá počet lidí, kteří s nemocí covid-19 umírají. V neděli zemřelo 106 lidí, což bylo nejméně od konce března, oznámil dnes newyorský guvernér Andrew Cuomo. Na vrcholu epidemie v polovině dubna komplikacím souvisejícím s koronavirovou nákazou denně v tomto státě USA podléhalo takřka 800 infikovaných.

Pohled na jih Manhattanu (foceno z Empire State Buildingu) New York, USA
doporučujeme

"Je to dobrá zpráva," řekl Cuomo. "Je to stále bolestně mnoho, ale klesá to," uvedl. Poznamenal rovněž, že pokles je pomalý. V sobotu s covidem-19 zemřelo 139 lidí. V New Yorku doposud zemřelo přes 22.600 infikovaných, což je čtvrtina z takřka 90.000 obětí covidu-19 ve Spojených státech.

Stejně jako počet obětí klesá v New Yorku i počet hospitalizovaných s koronavirem, kterých je nyní méně než 5900.

Cuomo za klíčové opět označil testování. Řekl, že v tomto týdnu dostanou newyorské pečovatelské domy 320.000 testovacích sad. Rovněž sdělil, že výsledek jeho testu, který v přímém přenosu podstoupil v neděli, je negativní. Doposud se Cuomo testovat odmítal, neboť tvrdil, že žádné příznaky nemá a že se ani nesetkal s někým, kdo byl infikován.

Ve velkoměstě New York nadále platí přísná karanténní nařízení, naopak v jiné části stejnojmenného státu přistupují k uvolňování poměrů. Od úterý se k rozvolňování přidá západní část státu New York, která bude šestým regionem tohoto státu, který omezení začne rušit. V oblasti s mírnějším režimem budou nově mimo jiné okresy Erie a Niagara.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden žádá Senát, aby nehlasoval o nástupnici Ginsburgové

20.09.2020 21:54 Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden dnes vyzval americké senátory, aby nehlasovali o…

Trump chce protlačit svou kandidátku do Nejvyššího soudu co nejdřív. Čelí…

20.09.2020 19:40 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump v sobotu na předvolebním mítinku v Severní Karolíně oznámil, že do…

Trump a Suga si telefonovali. Hodlají dál rozvíjet americko-japonské…

20.09.2020 16:50 Nový japonský premiér Jošihide Suga a americký prezident Donald Trump se při dnešním telefonickém…

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat…

20.09.2020 10:23 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama