New York i New Jersey hlásí další stovky nových obětí koronaviru

Ačkoli se epidemiologická situace ve dvou nejhůře zasažených amerických státech zlepšuje, denně tam stále kvůli koronaviru umírají stovky lidí. Guvernér New Yorku Andrew Cuomo dnes oznámil, že v úterý si zde nákaza vyžádala dalších nejméně 232 mrtvých. Lídr sousedního New Jersey Phil Murphy ohlásil dalších 308 úmrtí spojených s virem SARS-CoV-2 a o měsíc prodloužil stav zdravotnické nouze.

Pohled na sever Manhattanu, New York, USA
doporučujeme

V New Yorku už jsou s nemocí covid-19 spojována úmrtí více než 25.000 lidí, v jižněji položeném z dvojice států pak na 8500. Nárůst počtu obětí i známých případů nákazy se tam už nějakou dobu zpomaluje poté, co oba státy ve druhé polovině března svým obyvatelům nařídily, aby co nejméně vycházeli z domovů.

Guvernér Cuomo dnes nicméně zdůrazňoval přetrvávající vážnost situace a hovořil o "bolestivě pomalém" poklesu vytíženosti nemocnic.

"Když lidé mluví o tom, jak dobře se věci vyvíjí a o poklesu a pokroku, to je všechno pravda. Ale také je pravda, že jsme včera ztratili 232 lidí," citovala jej televize CNN. "Byli bychom uvítali prudší, rychlejší pokles (počtu hospitalizovaných), ale věci se mají takto, a je to bolestivě pomalý pokles. Ale je to lepší, než kdyby šla čísla opačným směrem," řekl dále Cuomo při pravidelném brífinku.

O vývoji statistik "správným směrem" hovořil i guvernér New Jersey, kde se prý z covidu-19 uzdravilo přes 90.000 pacientů. Murhpy nicméně informoval o dekretu, kterým o dalších 30 dní prodloužuje platnost stavu "krize veřejného zdraví". Krok prý znamená, že New Jersey nemůže upustit od strategie minimalizace sociálních kontaktů, což je "jedna věc, o níž víme, že v tomhle boji funguje".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covidem-19 se ve světě nakazilo už 32 milionů lidí

24.09.2020 21:54 Ve světě se potvrdilo už přes 32 milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, který se poprvé objevil…

V USA řeší další podivnost: Trump se objevil na formulářích k žádosti o…

24.09.2020 20:12 Voliči v Severní Karolíně obdrželi formuláře k žádosti o absenční lístky s obličejem Donalda Trumpa…

Trumpova neteř podala na prezidenta žalobu

24.09.2020 19:38 Mary Trumpová, která je neteří amerického prezidenta Donalda Trumpa, dnes svého strýce zažalovala.…

Biden má podporu od stovek bezpečnostních expertů. V dopise kritizují…

24.09.2020 16:42 Bezmála 500 bývalých vysoce postavených představitelů Pentagonu, velvyslanců a činitelů Bílého domu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama