New York kvůli pandemii zrušil Santacon, charitativní akce nezřídka skončila bitkou

Tradiční cestu po barech, kterou v New Yorku každoročně vykonají tisíce mladých lidí v kostýmech Santa Clause, museli letos organizátoři kvůli koronaviru zrušit. Část místních vývoj zcela jistě přivítá, píše agentura Reuters.

Vánoce
doporučujeme

Cílem akce Santacon je sice vybrat peníze na charitu, nezřídka ji však ve městě, které nikdy nespí, doprovází rušení nočního klidu a stížnosti na podnapilé účastníky.

zdroj: YouTube

"Všichni sobi se nakazili koronou, takže elfové Santovi doporučili, aby osobní účast na veselici odložil," napsali organizátoři na webové stránky události. Těm, kterým by snad alkoholické radovánky pro dobrou věc chyběly, doporučili, aby letos popíjeli doma při hrách a darovali peníze charitám, které zajišťují jídlo pracovníkům v první linii boje proti covide-19.

Na základě koronavirových restrikcí zavedených guvernérem státu New York Andrewem Cuomem jsou ve velkoměstě zakázaná veřejná setkání více než deseti lidí a otevírací doby barů a restaurací jsou zkrácené, připomíná Reuters. Alkohol navíc podniky mohou podávat pouze po zakoupení určitého množství jídla.

Santacon vznikl v roce 1994 v San Francisku jako snaha ironicky poukázat na konzumní způsob života v období Vánoc. Podobné akce se od té doby konají i v jiných amerických městech, ta v New Yorku je však největší, tvrdí organizátoři. Osud vánočních hospodských tahů v dalších městech Spojených států, které pandemie letos tvrdě zasáhla, zatím není jasný, podotýká Reuters.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA hlásí na 4000 nových obětí koronaviru

22.01.2021 10:52 Dalších asi 4000 úmrtí způsobených covidem-19 zaznamenaly ve čtvrtek Spojené státy, kde celková…

Kvůli koronaviru se letos nebude konat karneval v Riu de Janeiro

22.01.2021 05:39 Kvůli šíření koronaviru se letos neuskuteční slavný karneval v Riu de Janeiro. Oznámil to dnes…

Návrat dětí do škol? Američtí akademici naznačili, kde leží bezpečná…

22.01.2021 00:01 NÁZOR - Zjistili jsme, že školy mohou otevřít pro prezenční výuku, aniž by v lokalitě zesílilo…

Biden představil celostátní strategii boje proti koronaviru

21.01.2021 22:10 Nový prezident USA Joe Biden dnes podepsal sérii exekutivních příkazů týkajících se boje s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama