Muž v Seattlu přijel autem k demonstrantům, jednoho střelil. Incident zachytila kamera

Přímo do centra demonstrace proti rasismu v americkém Seattlu vjel v noci autem neznámý muž, který poté postřelil jednoho z účastníků akce. Muž se následně vzdal policii, která zbraň zajistila. Jeho identitu a ani okolnosti incidentu policie nezveřejnila, napsal dnes deník The Washington Post.

Policie USA
doporučujeme

Z videa incidentu je patrné, že neznámý muž rychle přijíždí v černém autě k davu demonstrantů a poté zřejmě střílí z okénka na muže, který se jej snažil zastavit.

"Někdo právě projel davem demonstrantů v Seattlu a poté zřejmě někoho postřelil. Úřady uvádí, že muž je ve vazbě, jedna postřelená osoba je ve nemocnici ve stabilizovaném stavu," popsal incident reportér deníku The New York Times. O tom, že je postřelený ve stabilizovaném stavu, informovali také hasiči.

Do davu řidič nenajel a ani nikoho nesrazil. Poté, co mu demonstranti cestu přehradili, zastavil. Ještě než z vozu vystoupil, postřelil jednoho z protestujících, který s k němu snažil bočním okénkem dostat. Dav, který předtím auto obstoupil, se po výstřelu rozprchnul. Když řidič vystoupil, mířil na demonstranty zbraní, na což lidé reagovali výkřiky zděšení.

Muž s pistolí či revolverem v ruce se následně vydal přímo k největšímu davu, kterým prošel k policejní linii. Někteří lidé zvedali ruce nad hlavu, jiní se snažili přikrčit k zemi, několik demonstrantů ho ale pronásledovalo. Před policií muž zvedl ruce nad hlavu a nechal se zadržet.

Zraněný, který byl identifikován jako 27letý Daniel a který byl postřelen do ruky, z místa incidentu odešel za doprovodu zdravotníků. "Viděl jsem přijíždět auto. Chytil jsem ho, praštil jsem ho do tváře. Slyšel jsem výstřel, který mě zasáhl do ruky," řekl podle The Washington Post. "Jediné, co jsem chtěl, bylo chránit lidi," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brazilský prezident Bolsonaro se nakazil koronavirem, nemoc dlouhodobě…

07.07.2020 20:34 Aktualizováno Nákazu koronavirem potvrdily testy u brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který v minulosti…

Čína podle šéfa FBI nutí svoje občany žijící v USA k návratu do vlasti

07.07.2020 18:54 Čína se snaží nátlakem donutit některé svoje občany žijící v zahraničí k návratu do vlasti, aby…

Nejvyšší soud USA rozhodl, že státy mohou trestat "neposlušné" volitele

07.07.2020 17:43 Nejvyšší soud USA dnes rozhodl, že americké státy mohou potrestat členy prezidentského sboru…

Analýza CNN: Konspirační teorie QAnon má podporu Trumpa, je velmi…

07.07.2020 16:07 Republikánská strana by mohla mít v listopadových volbách do amerického Kongresu na kandidátce tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy