Muž v Seattlu přijel autem k demonstrantům, jednoho střelil. Incident zachytila kamera

Přímo do centra demonstrace proti rasismu v americkém Seattlu vjel v noci autem neznámý muž, který poté postřelil jednoho z účastníků akce. Muž se následně vzdal policii, která zbraň zajistila. Jeho identitu a ani okolnosti incidentu policie nezveřejnila, napsal dnes deník The Washington Post.

Policie USA
doporučujeme

Z videa incidentu je patrné, že neznámý muž rychle přijíždí v černém autě k davu demonstrantů a poté zřejmě střílí z okénka na muže, který se jej snažil zastavit.

"Někdo právě projel davem demonstrantů v Seattlu a poté zřejmě někoho postřelil. Úřady uvádí, že muž je ve vazbě, jedna postřelená osoba je ve nemocnici ve stabilizovaném stavu," popsal incident reportér deníku The New York Times. O tom, že je postřelený ve stabilizovaném stavu, informovali také hasiči.

Do davu řidič nenajel a ani nikoho nesrazil. Poté, co mu demonstranti cestu přehradili, zastavil. Ještě než z vozu vystoupil, postřelil jednoho z protestujících, který s k němu snažil bočním okénkem dostat. Dav, který předtím auto obstoupil, se po výstřelu rozprchnul. Když řidič vystoupil, mířil na demonstranty zbraní, na což lidé reagovali výkřiky zděšení.

Muž s pistolí či revolverem v ruce se následně vydal přímo k největšímu davu, kterým prošel k policejní linii. Někteří lidé zvedali ruce nad hlavu, jiní se snažili přikrčit k zemi, několik demonstrantů ho ale pronásledovalo. Před policií muž zvedl ruce nad hlavu a nechal se zadržet.

Zraněný, který byl identifikován jako 27letý Daniel a který byl postřelen do ruky, z místa incidentu odešel za doprovodu zdravotníků. "Viděl jsem přijíždět auto. Chytil jsem ho, praštil jsem ho do tváře. Slyšel jsem výstřel, který mě zasáhl do ruky," řekl podle The Washington Post. "Jediné, co jsem chtěl, bylo chránit lidi," dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA podle Bidena nikdy neuznají anexi Krymu

26.02.2021 16:37 Americký prezident Joe Biden dnes uvedl, že USA budou stát v otázce Krymu na straně Ukrajiny a…

McConnell by podpořil Trumpa, pokud by opět kandidoval za republikány

26.02.2021 12:23 Vůdce republikánské menšiny v Senátu Mitch McConnell by podle svých slov rozhodně podpořil další…

Argentina vyrábí miliony dávek vakcíny měsíčně, nemá ale lahvičky

26.02.2021 11:47 Latinská Amerika by mohla mít miliony dávek vakcíny proti covidu-19 měsíčně, které se vyrábějí v…

V Mexiku se šíří nová mutace koronaviru

26.02.2021 10:37 V Mexiku se šíří nová mutace koronaviru SARS-CoV-2, která stojí za 87 procenty zkoumaných únorových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama