Maduro varuje před agresí ze strany Kolumbie, uvedl armádu do stavu zvýšené pohotovost

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v úterý uvedl armádu do stavu zvýšené pohotovosti kvůli možnému útoku z Kolumbie a oznámil pořádání manévrů v pohraničí.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Maduro, Nicolas
doporučujeme

Nicolás Maduro v prohlášení uvedl, že Venezuela "čelí hrozbě agrese ze strany Kolumbie".

Vojenské cvičení, které se v oblasti koná každoročně, se bude konat ve druhé polovině září ve čtyřech venezuelských regionech sousedících s Kolumbií.

Agentura Reuters Madurův krok dává do souvislosti s aktivizací části povstalecké organizace Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC), která minulý týden vyzvala k obnovení ozbrojeného boje proti vládě. V úterý rebelové oznámili, že se znovu vyzbrojují.

Zveřejnili video, které podle kolumbijských úřadů natočili ve Venezuele. Podle Washingtonu poskytuje venezuelský režim kolumbijským povstalcům útočiště.

Několik předních vůdců bývalé levicové milice FARC v prohlášení zveřejněném před týdnem na YouTube uvedlo, že obnovují ozbrojený boj proti vládě, která podle nich nedodržuje mírovou dohodu z roku 2016. Na 13.000 kolumbijských povstalců z FARC složilo na základě mírové dohody zbraně, někteří to ale již tehdy odmítli. Nyní se věnují zejména obchodu s drogami a ilegální těžbě kovů. Jejich počet se odhaduje na zhruba 2300.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba v Milwaukee: Střelec v pivovaru zabil pět lidí a sebe

27.02.2020 06:25 Aktualizováno Jeden ze zaměstnanců pivovaru Molson Coors v americkém Milwaukee ve státě Wisconsin ve výrobním…

Obří výletní loď v Karibiku hledá kvůli strachu z koronaviru přístav

26.02.2020 23:14 Obří výletní loď MSC Meraviglia, která je s více než 4500 pasažéry na okružní plavbě Karibikem,…

Kampaň za Trumpovo znovuzvolení zažalovala deník The New York Times

26.02.2020 23:02 Kampaň za znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem zažalovala deník The New York Times …

Brazílie hlásí případ nového koronaviru, první v Latinské Americe

26.02.2020 16:53 Aktualizováno V Brazílii byl v úterý zaznamenán první případ nákazy novým koronavirem, který se od prosince šíří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama