Trumpův syn připravuje knihu o Bidenovi. Na obálce je gramatická chyba

Kniha syna amerického prezidenta Donalda Trumpa má být publikována na konci srpna letošního roku, ale její název je terčem posměchu celého internetu už nyní. Kniha je namířena proti Joe Bidenovi, dalšímu kandidátovi prezidentských voleb v roce 2020.

Donald Trump junior
doporučujeme

Nová kniha Donalda Trumpa mladšího, která bude vydaná letos v srpnu na jeho náklady, nese název Liberal Privilege: Joe Biden and the Democrat’s Defense of the Indefensible (Privilegium liberálů: Joe Biden, Demokratická strana a jejich obhajoba neobhajitelného). Podle Guardianu se Trump mladší dopustil velké gramatické chyby s umístěním apostrofu.

Anglický jazyk má jasně daná pravidla pro přivlastňovací pád množného čísla. Pokud Trump mladší odkazuje pouze na jednoho demokrata, je název napsán správně, ale v případě, že se jedná o více demokratů, apostrof by se měl nacházet až za písmenem „s“ (Democrats´ Defense). Jak to Trump mladší myslel, se dozvíme až z obsahu jeho nové knihy v srpnu.

Knihu sepsal v době karantény, protože jeho přítelkyně byla pozitivní na covid-19. Trump mladší si od knihy slibuje, že otevře oči americkým občanům a ti nebudou v listopadu Bidena volit. Trump mladší s přítelkyní Kimberly Guilfoyleovou, bývalou televizní osobností Fox News, připravují i audioknihu.

TJ Ducklo, tiskový mluvčí Joe Bidena, označil knihu za nástroj, který by měl odvrátit pozornost od prezidenta Donalda Trumpa a jeho špatné reakce na pandemii covid-19. „Je to jen značka Donalda Trumpa juniora, která se snaží vydělat na knize plné nechutných lží o Joe Bidenovi,“ zdůraznil Ducklo.

Trump mladší již sám jednu knihu publikoval v roce 2019, nesla název Triggered: How the Left Thrives on Hate and Wants to Silence Us, ze které se stal bestseller. Ani tato kniha se ale neobešla bez kontroverze. Trump mladší údajně kupoval knihy pro své zaměstnance Republikánského národního výboru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nova studie: Covid-19 se ve školách patrně šíří snadněji, než se myslelo

06.08.2020 09:13 Koronavirus se možná šíří snáz v prostředí škol a letních táborů, než se dosud předpokládalo.…

USA mají 1262 dalších úmrtí a přes 53 tisíc nově nakažených. Dle Trumpa …

06.08.2020 08:26 Spojené státy za posledních 24 hodin zaregistrovaly 1262 dalších úmrtí v souvislosti s covidem-19 a…

Brazílie hlásí 1437 úmrtí na koronavirus za den, nakazil se exprezident…

06.08.2020 07:20 V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo dalších 57.152 nových případů nákazy koronavirem a 1437…

Útok na twitter: Virtuální soud s podezřelým narušily lechtivé filmy

06.08.2020 07:15 Virtuální soud s americkým mladistvým, který je podezřelý z červencového útoku na sociální síť…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama