Novináři si stěžují na podmínky práce v Bílém domě, Trump jim zatápí

Američtí novináři si stěžují na postupné zhoršení mediální práce v Bílém domě, kde prezident Donald Trump opustil zavedenou praxi briefingů a mluví radši s reportéry při nastupování do vrtulníku, kterým se pravidelně vydává na cesty po USA. Napsal to server Politico.

Přidejte svůj názor

Donald Trump
doporučujeme

Dříve běžné prezidentské tiskové konference se nekonají už víc než pět měsíců, uvedl server. Obvykle probíhaly tak, že prezident nebo jeho mluvčí novináře vyvolávali, aniž by tušili, kam bude otázka směřovat. Reportéři v Bílém domě, považovaní za americkou zpravodajskou elitu, měli většinou i možnost položit doplňující otázku.

Tato praxe ještě trvala v době, kdy byl mluvčím Sean Spicer. Za jeho nástupkyně Sarah Sandersové byla setkání novinářů s Trumpem kratší a vzácnější. Nynější mluvčí Stephanie Grishamová briefingy zrušila úplně.

Trump teď většinou hovoří s novináři na zahradě Bílého domu před nastartovaným vrtulníkem a podmínky improvizované tiskovky si diktuje sám, uvedl americký server.

zdroj: YouTube

Reportéři na něj křičí otázky a prezident si vybírá. Příznivé zodpoví, nepříjemné ignoruje. S novináři se zdrží kolem půl hodiny, když má dost, odejde. Nespokojeni nejsou jen reportéři, ale i kameramani a zvukaři, kteří musejí pracovat za hluku rotorů.

Podle mluvčí Grishamové je prezident vůči novinářům tak vstřícný, že neví, nač si stěžují. "Prezident Trump komunikuje přímo s americkým lidem, a to víc, než kterýkoli jeho předchůdce v úřadu," řekla mluvčí s odkazem na Trumpův oblíbený twitter. "Skutečnost, že novináři akreditovaní v Bílém domě nemají možnost se ukazovat v televizi, není náš problém," dodala Grishamová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zachraňuje svět: Povolil čerpání ropy z rezerv. Situace je vážná

16.09.2019 21:43 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump schválil uvolnění ropy ze strategických rezerv, pokud to bude…

Rijád obdržel klíčové informace od USA. Může Írán za útok?

16.09.2019 18:07 Spojené státy předaly Saúdské Arábii informaci svých tajných služeb o tom, že za sobotním útokem na…

Kolumbijskou politiku zasáhla tragédie. Při pádu letadla zemřeli členové…

16.09.2019 17:46 Malé letadlo se členy regionální vlády havarovalo na jihovýchodě Kolumbie. Při neštěstí přišlo o…

Soudce Kavanaugh opět čelí obviněním z obtěžování. Trump ho podpořil

16.09.2019 17:08 Americký prezident Donald Trump se zastal soudce Nejvyššího soudu Bretta Kavanaugha, který čelí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama