Oslava Halloweenu v USA se blíží. Jak bude vypadat uprostřed pandemie?

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí vydalo směrnici, jak přesně bude probíhat halloweenská koleda 31. října uprostřed pandemie. Žádné klepání na dveře, sladkosti na konci příjezdové cesty a obdivování výzdoby z dálky. Takto by podle CDC měl probíhat jeden z nejoblíbenějších svátku roku v USA.

Halloween
doporučujeme

Anglosaský svátek, který se slaví den před svátkem Všech svatých je původem z Irska. Tradičními znaky jsou vyřezávané dýně, strašidelná výzdoba od černých koček po čarodějnice a děti chodí po setmění v kostýmech ode dveří ke dveřím se slovy Trick or treat (Koleda nebo šprým). Halloween se neslaví pouze v USA, ale také ve Velké Británii, Irsku, Austrálii a Kanadě.

Spojené státy jsou nejvíce zasažené virem SARS-CoV-2. Podle dat z Johns Hopkins University je k dnešnímu dni potvrzeno více než 7 miliónů pozitivních případů a přes 200 tisíc úmrtí. Proto americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vydalo nové pokyny ohledně svátků, včetně blížícího se Halloweenu. Svátek vyhodnotila jako vysoce rizikový a doporučuje, aby děti nechodily na koledu. „Existuje několik bezpečnějších alternativních způsobů, jak Halloween oslavit,“ uvedlo CDC na svých webových stránkách podle CNN.

Omezení je rozděleno na aktivity s nízkým, středním a vysokým rizikem. Mezi méně rizikové federální agentura zařadila vyřezávání dýní, pořádání filmových maratonu v kruhu rodiny, virtuální soutěže o kostýmy nebo halloweenské hledačky. Děti dostanou seznam věcí, které mají hledat ukryté venku, podobně jako lov velikonočních vajec. „Zatímco chodí od domu k domu a obdivují halloweenskou výzdobu na dálku,“ píše CDC.

Federální agentura povolila kostýmový průvod pod širým nebem, ale pouze za předpokladu, že lidé budou dodržovat předepsané rozestupy a budou mít zakryté obličeje. V tomto případě CDC varuje, že halloweenská maska nenahrazuje roušku, pokud není vyrobena z látky. Tuto aktivitu vyhodnotila jako středně rizikovou. Doporučuje nechávat sladkosti pro koledníky na příjezdové cestě nebo na dvoře, aby se zabránilo přímému kontaktu. „V případě, že dojde ke křiku, doporučujeme větší rozestupy,“ píše CDC v souvislosti návštěvy strašidelného lesa pod širým nebem. „Je třeba se vyhnout cestování jako je návštěva podzimních festivalů, pokud žijete v oblasti s vysokým výskytem covid-19,“ apeluje federální agentura.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kreml obvinil Bidena, že šíří nenávist proti Rusku

26.10.2020 12:03 Kreml dnes obvinil kandidáta amerických demokratů na prezidenta Joea Bidena, že šíří nenávist proti…

Volební souboj v USA bude tvrdý. Nepodceňuji Trumpovu hru, řekl Biden

26.10.2020 11:08 Kandidát demokratů na post šéfa Bílého domu Joe Biden v rozhovoru s televizí CBS prohlásil, že…

Američan odsouzený za pokus o převrat ve Vietnamu byl propuštěn z vězení

26.10.2020 09:45 Američan vietnamského původu Michael Nguyen, který byl vloni odsouzen k 12 letům vězení za pokus o…

O volby v USA je velký zájem. Předčasného hlasování už využilo víc lidí…

26.10.2020 08:25 V prezidentských volbách v USA již odevzdalo hlasy víc lidí, než kolik hlasovalo předčasně ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama