Osoby v kontaktu s Trumpem a Pencem mají povinný rychlotest na koronavirus

Kdokoli, kdo se bude chtít dostat do bezprostřední blízkosti prezidenta Donalda Trumpa nebo viceprezidenta Mikea Pence, bude muset absolvovat rychlotest na přítomnost koronaviru. Oznámil to dnes mluvčí Bílého domu Judd Deere. Výsledky testu budou k dispozici nejpozději do patnácti minut.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

Opatření je reakcí na dramatické šíření nákazy, které se nevyhnulo ani hlavnímu městu. Podle informace Univerzity Johnse Hopkinse, která údaje o pandemii shromažďuje, podlehlo ve Washingtonu nákaze 175 lidí.

"Od dnešního dne každý, kdo má v úmyslu se těsněji přiblížit (k prezidentovi nebo viceprezidentovi), projde testem na nemoc COVID-19, aby bylo možné vyhodnotit nosiče viru s příznaky i bez nich a omezit bezděčný přenos," prohlásil Trumpův mluvčí.

Sám prezident prošel podobným testem už dvakrát, naposledy ve čtvrtek. Výsledek byl v obou případech negativní. Pence test absolvoval se stejným výsledkem jednou.

V Bílém domě po propuknutí epidemie platí přísná opatření, zaměstnanci musejí zachovávat odstup, který dodržují i při poradách a konferencích. V často stísněných prostorách západního křídla Bílého domu, kde pracuje velká část prezidentových poradců, ale podle agentury Reuters není snadné tato pravidla dodržet.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepokoje po Floydově smrti v USA utichají, k situaci se vyjádřila…

04.06.2020 17:07 Aktualizováno Ve Spojených státech pokračovaly ve středu a v noci na dnešek rozsáhlé protesty související s…

Váží 101 kilo, měří 1,9 metru, srdce mu bije 63krát za minutu. Jaký je…

04.06.2020 11:40 Americký prezident Donald Trump váží 101,6 kilogramu, měří 1,9 metru, má krevní tlak 121/79 a v…

George Floyd měl koronavirus, v těle našli i drogy

04.06.2020 10:56 Aktualizováno Z konečných výsledků pitvy černocha George Floyda, který před několika dny zemřel po tvrdém zásahu…

Koronavirové uzávěry způsobily boom ve vzdělávání dospělých

04.06.2020 10:13 Peggy Deanová ze svého domova v oregonském Portlandu nahrává krátká pětiminutová videa věnovaná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy