Pandemie COVID-19 může mít v Mexiku velmi smrtící následky, objevuje se rabování

Mexická vláda nařídila od dnešního dne v souvislosti se šířením koronaviru přerušit veškeré aktivity, které nejsou nezbytně nutné. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na náměstka mexického ministra zdravotnictví Huga López-Gatell Ramíreze. Za nezbytné služby, které budou nadále fungovat, Ramírez označil například nemocnice, výrobu paliv, produkci elektřiny, správu vodovodů a kanalizací a rovněž fungování veškerých orgánů zajištujících pořádek.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mexiko, ilustrační foto
doporučujeme

Mexiko ve středu evidovalo 475 nakažených, předtím to bylo 405, a šest mrtvých v souvislosti s nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje.

Mexičané se obávají, že opatření, která mají zabránit šíření viru, povedou k rozsáhlému rabování. Již v uplynulých dnech bylo vyloupeno několik obchodů a výzvy k rabování se objevují dokonce i na sociálních sítích, napsala agentura Reuters. Policie v mexické metropoli zadržela v úterý deset lidí, kteří se pokusili vyloupit obchody v několika čtvrtích. Úřady se v této souvislosti snaží uklidnit místní občany, že nejde o začátek vlny rabování a že zásoby jídla a léků jsou zajištěny.

Starostka Mexika Claudia Sheinbaumová na tiskové konferenci uvedla, že úřady "neustále sledují sociální sítě, pokud jde o výzvy" k rabování. Mnohé majitele obchodů to ale neuklidnilo. Zločinci se totiž domlouvají na nejrůznějších komunikačních platformách. "V době této pandemie v Mexiku je neuvěřitelné, že lidé stále organizují rabování," citovala agentura Reuters jednoho z obchodníků. "Žádám úřady, aby byly ve střehu, protože mnoho majitelů obchodů má obavy, že na ně zaútočí rabující," dodal.

Podle organizací zabývajících se péčí o zdraví obyvatelstva může mít pandemie koronaviru v Mexiku velmi smrtící následky. V zemi se totiž nachází velké množství lidí trpících obezitou a cukrovkou. Cukrovkou podle všeho trpěly čtyři z prvních pěti obětí nákazy v zemi.

Jak vyplývá z posledních údajů, Mexiko má mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) nejvyšší podíl osob s cukrovkou a zároveň jeden z nejvyšších podílů osob s obezitou. Až 72,5 procenta obyvatel má nadváhu nebo je obézních.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

CDC doporučuje v USA kvůli koronaviru látkové roušky. Trump je nosit nebude

04.04.2020 05:06 Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje Američanům, aby pomohli omezit…

Politické otřesy, uprchlické vlny, revoluce. Politolog popsal, co vyvolá…

04.04.2020 00:01 NÁZOR - Teprve si začínáme uvědomovat rozsah šoku, který způsobila pandemie covid-19, ale musíme si…

Osoby v kontaktu s Trumpem a Pencem mají povinný rychlotest na koronavirus

03.04.2020 23:04 Kdokoli, kdo se bude chtít dostat do bezprostřední blízkosti prezidenta Donalda Trumpa nebo…

Bill Gates: Koronavirus můžeme zvládnout za pár týdnů. Důležité jsou tři…

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Když před třemi lety vystoupil na mezinárodní bezpečnostní konferenci v Mnichově vedle politiků i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy