Pence: Lék na nemoc Covid-19 by mohl být možná už v létě

Způsob, jakým léčit nemoc vyvolanou novým typem koronaviru, by mohli lékaři znát v létě či na počátku podzimu. Prohlásil to dnes americký viceprezident Mike Pence, který je hlavním koordinátorem v boji proti šíření koronaviru v USA. Riziko, které virus pro Američany představuje, podle Pence zůstává nízké.

Přidejte svůj názor

Mike Pence
doporučujeme

"Vakcína by se mohla začít klinicky testovat během příštích šesti týdnů," uvedl Pence. K dispozici podle něj bude ale nejdříve na konci tohoto roku či na začátku příštího. "Terapeutická léčba, jež uleví lidem, kteří se koronavirem nakazili, by mohla být ale k dispozici už do léta nebo na počátku podzimu," dodal.

Riziko, že se Američané nakazí novým typem koronaviru, je podle amerického viceprezidenta nadále nízká. Dnes Spojené státy informovaly o úmrtí pěti pacientů na nemoc COVID-19, celkem tam mají již šest obětí, informuje CNN. Všechny pochází ze státu Washington na západním pobřeží země, které je nákazou nejvíce zasaženo.

Spojené státy uvažují o zavedení zákazu vstupu do země pro obyvatele některých zemí postižených koronavirem. Podle Pence ještě dnes zavedou Itálie a Jižní Korea kontroly na svých letištích. Cestující z těchto zemích budou i v USA podle něj podrobeni "stoprocentní" kontrole.

Farmaceutická společnost Pfizer mezitím oznámila, že už identifikovala určité antivirové látky, které mají potenciál brzdit šíření koronaviru v těle. Nyní se látky analyzují a společnost doufá, že by na konci března mohla mít k dispozici výsledky, které by ukázaly, zda jsou látky v boji s koronavirem skutečně účinné.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirová krize: Donald Trump věřil v mírný průběh. Podle kritiků je…

29.03.2020 17:08 Ještě před čtyřmi týdny překypoval americký prezident Donald Trump důvěrou, že pandemie způsobená…

Trump: Vyhlášení karantény v New Yorku není teď nutné

29.03.2020 06:47 Vyhlášení karantény pro oblast New Yorku kvůli šíření koronaviru není v tuto chvíli zapotřebí. V…

Zachování míst, nebo masová nezaměstnanost? Z USA zní jasné doporučení

29.03.2020 00:01 NÁZOR - Ve čtvrtek přišla zpráva, že o podporu v nezaměstnanosti si minulý týden zažádaly více než…

Proč mají USA nejvíc obyvatel nakažených koronavirem? Politolog nabízí…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno NÁZOR - V dobách, kdy Spojené státy zasáhne krize, je obecným instinktem země semknout se kolem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama