Pence: Lék na nemoc Covid-19 by mohl být možná už v létě

Způsob, jakým léčit nemoc vyvolanou novým typem koronaviru, by mohli lékaři znát v létě či na počátku podzimu. Prohlásil to dnes americký viceprezident Mike Pence, který je hlavním koordinátorem v boji proti šíření koronaviru v USA. Riziko, které virus pro Američany představuje, podle Pence zůstává nízké.

Mike Pence
doporučujeme

"Vakcína by se mohla začít klinicky testovat během příštích šesti týdnů," uvedl Pence. K dispozici podle něj bude ale nejdříve na konci tohoto roku či na začátku příštího. "Terapeutická léčba, jež uleví lidem, kteří se koronavirem nakazili, by mohla být ale k dispozici už do léta nebo na počátku podzimu," dodal.

Riziko, že se Američané nakazí novým typem koronaviru, je podle amerického viceprezidenta nadále nízká. Dnes Spojené státy informovaly o úmrtí pěti pacientů na nemoc COVID-19, celkem tam mají již šest obětí, informuje CNN. Všechny pochází ze státu Washington na západním pobřeží země, které je nákazou nejvíce zasaženo.

Spojené státy uvažují o zavedení zákazu vstupu do země pro obyvatele některých zemí postižených koronavirem. Podle Pence ještě dnes zavedou Itálie a Jižní Korea kontroly na svých letištích. Cestující z těchto zemích budou i v USA podle něj podrobeni "stoprocentní" kontrole.

Farmaceutická společnost Pfizer mezitím oznámila, že už identifikovala určité antivirové látky, které mají potenciál brzdit šíření koronaviru v těle. Nyní se látky analyzují a společnost doufá, že by na konci března mohla mít k dispozici výsledky, které by ukázaly, zda jsou látky v boji s koronavirem skutečně účinné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První duel Trumpa s Bidenem: Rétorická rvačka a peklo pro diváky, hodnotí…

30.09.2020 15:40 Aktualizováno Jako chaotickou rétorickou pranici, která neměla přílišnou informační hodnotu, komentují americká i…

Zemřel první pacient vyléčený z nákazy HIV, podlehl jiné záludné nemoci

30.09.2020 12:37 Ve věku 54 let zemřel v Kalifornii Američan Timothy Ray Brown, který byl prvním známým pacientem…

Ruský hacker Nikulin dostal v USA sedm let vězení

30.09.2020 12:10 Aktualizováno Americký soud potrestal Rusa Jevgenije Nikulina, který byl uznán vinným z hackerských útoků, sedmi…

Syn brazilského prezidenta čelí vážným obviněním, peníze "pral" přes…

30.09.2020 07:43 Prokuratura v Riu de Janeiro viní syna brazilského prezidenta z několika deliktů, včetně praní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama