Pentagon: USA úspěšně otestovaly prototyp nadzvukové střely +VIDEO

Americká armáda ve čtvrtek úspěšně otestovala prototyp nadzvukové raketové střely. Podle agentury AFP to dnes oznámil Pentagon. Spojené státy chtějí zařízení uvést do svého arzenálu do pěti let, aby čelily podobným zbraním vyvíjeným Ruskem a Čínou.

Přidejte svůj názor 65 komentářů

Pentagon
doporučujeme

"Ministerstvo obrany úspěšně otestovalo hyperzvukový nosič při zkušebním letu z testovacího střediska na Kauai na Havaji 19. března kolem 22:30 místního času (9:30 SEČ)," uvedl Pentagon podle serveru Defense News.

zdroj: YouTube

Hypersonické střely se pohybují nejméně pětkrát větší rychlostí než zvuk a za svůj let na rozdíl od balistických střel neopustí zemskou atmosféru. Podle vojenských expertů proti nim v současné chvíli neexistuje účinná obrana, někteří se však domnívají, že nejsou dostatečně přesné.

Rusko oznámilo na konci minulého roku, že do svého arzenálu zařadilo řízené střely Avangard, které se uvolňují z mezikontinentálních balistických raket a jsou schopny cestovat v atmosféře více než dvacetinásobnou rychlostí zvuku. Ruský prezident Vladimir Putin střelu tehdy označil za "absolutní zbraň", která je "naprosto nezranitelná" prostředky protivzdušné obrany.

Moskva přitom testuje také hyperzvukové střely Cirkon (Zirkon) odpalované z lodí a podobné rakety s označením Kinžal, jež vypouští stíhačky MiG-31.

Na vývoji analogických zbraní pracuje také Čína. Střely s označením DF-ZF vypouštěné z balistických raket by mohly být podle některých analytiků připraveny k využití ještě letos.

Loading...
Vstupte do diskuze (65)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američtí lékaři se ozvali, žádají lepší právní ochranu

02.04.2020 20:22 Američtí lékaři volají po zvýšené právní ochraně v obavě ze záplavy žalob během koronavirové krize.…

Kanada překročila hranici 10 tisíc nakažených

02.04.2020 19:38 Počet lidí s koronavirem v Kanadě překonal hranici 10.000. Obětí nemoci COVID-19 tam přibylo o více…

New York má přes 90 tisíc nakažených a více než 2300 obětí

02.04.2020 18:40 Americký stát New York k dnešnímu dni eviduje již 92.381 lidí s koronavirem. Jejich počet přitom…

Demokraté posunuli nominační sjezd, navrhoval to Biden

02.04.2020 18:27 Aktualizováno Vedení amerických demokratů dnes rozhodlo o odložení nominačního sjezdu strany, na němž se rozhodne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy