Pentagon: USA úspěšně otestovaly prototyp nadzvukové střely +VIDEO

Americká armáda ve čtvrtek úspěšně otestovala prototyp nadzvukové raketové střely. Podle agentury AFP to dnes oznámil Pentagon. Spojené státy chtějí zařízení uvést do svého arzenálu do pěti let, aby čelily podobným zbraním vyvíjeným Ruskem a Čínou.

Pentagon
doporučujeme

"Ministerstvo obrany úspěšně otestovalo hyperzvukový nosič při zkušebním letu z testovacího střediska na Kauai na Havaji 19. března kolem 22:30 místního času (9:30 SEČ)," uvedl Pentagon podle serveru Defense News.

zdroj: YouTube

Hypersonické střely se pohybují nejméně pětkrát větší rychlostí než zvuk a za svůj let na rozdíl od balistických střel neopustí zemskou atmosféru. Podle vojenských expertů proti nim v současné chvíli neexistuje účinná obrana, někteří se však domnívají, že nejsou dostatečně přesné.

Rusko oznámilo na konci minulého roku, že do svého arzenálu zařadilo řízené střely Avangard, které se uvolňují z mezikontinentálních balistických raket a jsou schopny cestovat v atmosféře více než dvacetinásobnou rychlostí zvuku. Ruský prezident Vladimir Putin střelu tehdy označil za "absolutní zbraň", která je "naprosto nezranitelná" prostředky protivzdušné obrany.

Moskva přitom testuje také hyperzvukové střely Cirkon (Zirkon) odpalované z lodí a podobné rakety s označením Kinžal, jež vypouští stíhačky MiG-31.

Na vývoji analogických zbraní pracuje také Čína. Střely s označením DF-ZF vypouštěné z balistických raket by mohly být podle některých analytiků připraveny k využití ještě letos.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden chce pracovat hned po inauguraci. Policie zabránila možnému útoku

17.01.2021 12:21 Aktualizováno Budoucí prezident Spojených států Joe Biden hodlá krátce po svém nástupu do úřadu 20. ledna…

KOMENTÁŘ: Kulhající demokracie, aneb občanská výchova z USA v přímém…

17.01.2021 12:09 KOMENTÁŘ MARTINY KLICPEROVÉ - V současné době se výuka odehrává hlavně zprostředkovaně. Poutavou…

USA mají skoro 400.000 obětí koronaviru

17.01.2021 10:42 Počet obětí epidemie ve Spojených státech brzy překoná hranici 400.000. Za sobotu podle dat…

Brazílie neschválila ruskou vakcínu. Nepovažuje ji za bezpečnou

17.01.2021 08:02 Brazilská agentura pro kontrolu léčiv (Anvisa) farmaceutické společnosti Uniao Quimica vrátila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama