Po pandemii přijde další krize? OSN chce podmínit financování přípravou na ni

U příležitosti 50. výročí Dne Země promluvili šéf OSN António Guterres o naléhavosti soudržnosti národů v boji proti viru SARS-CoV-2, podotkl ale, že existuje i další, hlubší krize, a to krize ekologická.

Přidejte svůj názor 1 komentář

OSN
doporučujeme

Guterres podle SkyNews tvrdí, že teď je ta nejlepší doba zamyslet se nad dobou po pandemii a proměnit příležitost v činy, které mají správné důsledky pro budoucnost planety. 

„Musíme začít jednat, abychom zachránili naši planetu před koronavirem, ale i před existenční hrozbou kvůli narušenému klimatu,“ uvedl tajemník. Podle dostupných informací znečištění vzduchu v mnoha městech kleslo kvůli zastavení dopravní infrastruktury.

Guterres požaduje financování podniků a „zelených“ pracovních míst. Zelená pracovní místa jsou v souladu s politikou udržitelného zdroje. Taková pracoviště využívají obnovitelné zdroje a chrání přírodní bohatství, například výroba turbín do větrných elektráren v těžkém průmyslu.

Podle Guterrese by uvolňování finančních prostředků mělo být podmíněno právě financováním zelených pracovních míst a udržitelnosti odvětví. Guterres naznačuje, že by peníze daňových poplatníků neměli být poskytovány těžkému ropnému průmyslu a dotace na paliva musí skončit a ti, kteří jsou zodpovědní za znečištění, musí zaplatit.

Zelené zotavení z pandemie podpořila i Globální aliance pro změnu klimatu a zdraví (GCHA). „Další šance už není, pouze globální ekologické zotavení může zabezpečit zdravou budoucnost pro všechny,“ uvedla výkonná ředitelka GCHA Jeni Miller.

Britská parlamentní politická strana Zelená strana Anglie a Walesu navrhla, že zelené podnikání musí být ústředním bodem každého finančního balíčku, který Velká Británie poskytuje na pomoc podnikatelům. Strana chce revoluci v dopravním systému země a rychlé zavádění obnovitelných zdrojů energie po celé zemi, což by vedlo ke stovkám nových pracovních míst.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do nepokojů v USA podle vlády zasahují zahraniční síly

05.06.2020 05:29 Do nepokojů ve Spojených státech, které vyvolala smrt černocha George Floyda, zasahují zahraniční…

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Soud v případu Floyda stanovil kauci milion dolarů. Jeho bratr slíbil…

04.06.2020 22:03 Trojice nyní již bývalých minneapoliských policistů, které prokuratura obvinila z napomáhání vraždě…

Dosáhnout odsouzení za smrt Floyda nebude podle prokuratury lehké

04.06.2020 22:00 Trestní stíhání a souzení amerických policistů, po jejichž zásahu minulý týden v pondělí zemřel v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy