Počet nakažených koronavirem v Brazílii překročil 2,75 milionu. Rekordní čísla hlásí i Mexiko

Brazílie hlásí dalších 16.641 případů koronavirové nákazy za poslední den a 561 úmrtí. Oznámilo to podle agentury Reuters v pondělí brazilské ministerstvo zdravotnictví. Celkový počet dosud nakažených tak už v nejlidnatější latinskoamerické zemi překročil 2,75 milionu.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Brazílie má po Spojených státech druhý nejvyšší počet infikovaných koronavirem i souvisejících úmrtí. Lidí s nemocí covid-19, kterou koronavir způsobuje, už v zemi zemřelo 94.665.

Odborníci opakovaně upozorňují, že skutečný počet Brazilců, kteří se infikovali virem, je zřejmě výrazně vyšší. Všechny případy se však nepodaří odhalit kvůli nedostatečným testovacím kapacitám.

Latinská Amerika v pondělí prolomila hranici pěti milionu potvrzených případů covidu-19, spočítala agentura Reuters. Už v sobotu v Latinské Americe překročil počet zemřelých lidí s koronavirovou nákazou 200.000. V mnoha tamních zemích se šíření infekce zrychluje, ale vlády chtějí uvolňovat protiepidemická opatření v zájmu ekonomiky.

Podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se dosud koronavirem SARS-CoV-2 na celém světě prokazatelně infikovalo více než 18 milionů lidí a přes 690.000 jich zemřelo.

Do Latinské Ameriky, v níž žije kolem 640 milionů lidí, se koronavirus zpočátku dostával pomaleji než do mnoha jiných částí světa, ale experti upozorňují, že je obtížné šíření viru kontrolovat v chudých a přelidněných městech regionu.

Pětimilionovou hranici počtu případů region prolomil poté, co dalších více než 10.000 nových případů koronavirové nákazy v pondělí oznámila Kolumbie. O den dříve to bylo rekordních 11.470 nově infikovaných.

Také Mexiko v posledních dnech hlásí rekordní i více než devítitisícové nárůsty počtu nakažených a v počtu zemřelých už překonalo Británii, kterou v této statistice odsunulo na čtvrtou příčku. V pondělí mexické ministerstvo zdravotnictví oznámilo 4767 nově potvrzených koronavirových případů a 266 zemřelých. Celkový počet případů tak dosáhl už 443.813 a úmrtí 48.012.

Mexická vláda připouští, že skutečný počet případů nákazy je pravděpodobně ještě mnohem vyšší než počet těch potvrzených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie může přinést "generaci karantény", varuje socioložka

18.09.2020 00:01 NÁZOR – Koronavirus zasáhl zdravotnictví a společnosti globálního jihu tvrději než zbytek světa,…

Výsledek voleb v USA podle Trumpa možná nebude nikdy jasný

17.09.2020 21:15 Americký prezident Donald Trump dnes vyhrotil své útoky na legitimitu nadcházejících prezidentských…

Trump čelí novému obvinění ze sexuálního obtěžování

17.09.2020 20:25 Bývalá modelka Amy Dorrisová obviňuje amerického prezidenta Donalda Trumpa, že ji před více než…

Bílý dům naléhá na Kongres, aby přijal pomoc pro aerolinky

17.09.2020 18:58 Personální šéf Bílého domu Mark Meadows se dnes sešel s šéfy největších amerických aerolinek a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama