Počet žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl

Ve Spojených státech si minulý týden požádalo o podporu v nezaměstnanosti dalších zhruba 963.000 lidí. Poprvé od poloviny března, kdy se v zemi začala zavádět opatření proti šíření koronaviru, je tak jejich počet za týden nižší než milion, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Analytici očekávali, že o podporu si požádá zhruba 1,15 milionu lidí.

Americký dolar
doporučujeme

Navzdory zlepšení v minulém týdnu zůstává počet žadatelů o podporu velmi vysoký, pokud se vezme v úvahu situace před koronavirovou krizí. Právě ta způsobila, že podniky začaly v březnu masově propouštět. Nějakou formu pomoci v nezaměstnanosti k 1. srpnu dál pobíralo skoro 15,5 milionu lidí, uvedlo také ministerstvo.

Poslední červencový den navíc skončila platnost opatření, díky němuž měli nezaměstnaní ještě nárok na dodatečných 600 dolarů (13.230 Kč) týdně navíc k běžné podpoře.

Jednání demokratů z Kongresu a zástupců Bílého domu o dalším souboru opatření na podporu ekonomiky je ale teď v patové situaci.

Prezident Donald Trump o minulém víkendu podepsal exekutivní příkaz, díky němuž mají nezaměstnaní vedle podpory nárok i na dodatečných 400 dolarů týdně, uvedla agentura AFP. Sto dolarů mají poskytnout státy, které na to ale nemají po výdajích spojených s pandemií prostředky. Dalších 300 dolarů má plynout z nouzového programu na pomoc při katastrofách. Ten ale může být podle ekonomů už v září vyčerpán.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden: Nového člena nejvyššího soudu by měl vybrat vítěz prezidentských…

19.09.2020 15:42 Aktualizováno Za úžasnou ženu, která má za sebou úžasný život, označil americký prezident Donald Trump soudkyni…

Trump popírá klimatické změny. Za požáry na západě USA prý stojí špatná…

19.09.2020 14:20 V souvislosti s rozsáhlými požáry na západním pobřeží Spojených států navštívil prezident Trump…

Jih Kalifornie zasáhlo zemětřesení, lidé se mají připravit na následné…

19.09.2020 12:44 Jižní část Kalifornie zasáhlo v pátek pozdě večer (dnes ráno SELČ) zemětřesení o síle 4,5 stupně,…

Na večírku v USA vypukla střelba. Zemřeli dva lidé, 14 zraněných

19.09.2020 12:33 Dva mladí lidé zemřeli a 14 dalších bylo zraněno při střelbě na soukromém venkovním večírku ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama