Pokus o diskreditaci Bidena nevyšel. Nabourané e-maily hovoří o milujícím otci

Zopakování scénáře z roku 2016 se letos nekoná. Zveřejněná e-mailová komunikace mezi Joe Bidenem a jeho synem Hunterem zdaleka nepotvrdila nařčení, kterým bývalý viceprezident ze strany prezidenta již měsíce čelí. Obsahem uniklé zprávy naopak poukázaly na pevné pouto milujícího otce a syna.

Joe Biden
doporučujeme

Podobně jako před čtyřmi lety se i letos očekávalo určité „říjnové překvapení“ ze strany kampaně Donalda Trumpa. Prezident ani jeho právní zástupce Rudy Giuliani se ostatně netajili tím, že pátrají po objasnění důvodu působení Bidenova syna Huntera v ukrajinské plynové společnosti Burisma.

The New York Post začátkem tohoto týdne oznámil, že údajně obdržel pevný disk, na kterém byla uložena e-mailová komunikace včetně textových zpráv mezi bývalým viceprezidentem Bidenem a jeho synem. Disk přitom prý pochází přímo z počítače Bidenova syna, který se měl minulý rok ocitnout v jedné z opraven ve městě Delaware.

Majitel provozovny, který zprávy údajně četl, měl poté informovat FBI, neboť byl prý znepokojen jejich obsahem. Současně si měl udělat kopie veškeré komunikace uložené na disku počítače. Jelikož federální složky nebyly dostatečně pohotové, předal majitel ony kopie Trumpovu obhájci Giulianimu, jak dále informuje NYP.

FBI nyní celou záležitost prošetřuje. Středem pozornosti federálů by přitom měl být onen nápadný sled událostí, na jehož základě Giuliani disk obdržel. Prošetřit se má mimo jiné i podíl zahraničních tajných služeb na úniku těchto informací a jejich následného předání Giulianimu, a to zejména ze strany Ruska.

Přes 50 bývalých federálních zaměstnanců sepsalo v reakci na článek NYP dopis, v němž uvádějí, že za únikem e-mailové komunikace, která se pravděpodobně odehrála mezi Joe a Hunterem Biden, s největší pravděpodobností stojí Kreml.

Jejich tvrzení se sice neopírá o žádné věcné důkazy, bývalí federální příslušníci však tvrdí, že si na základě své letité praxe troufají tvrdit, že Rusko v této záležitosti sehrálo nemálo významnou roli. Mezi signatáři dopisu se mimo jiné nacházejí bývalí příslušníci CIA nebo Národního centra pro boj s terorismem.

Zatímco stále není jasné, jak k úniku několika privátních e-mailů a zpráv přesně došlo, skandál podobný tomu z roku 2016 se letos nekoná. V rámci veškeré korespondence se dá pouze jeden z e-mailů označit za "podezřelý", a to od jednoho ze členů rady společnosti Burisma Vadyma Pozharskyho, který v něm Hunterovi děkuje za možnost setkat se s jeho otcem. 

Doposud totiž neexistuje žádná zmínka o neformálních nebo neoficiálních jednáních bývalého viceprezidenta s jakýmkoli z členů rady této společnosti. Bidenova kampaň ovšem zcela nevyloučila, že k takové schůzce nikdy nedošlo. Dle Trumpovy kampaně je to jasný důkaz o korupci, prozatím však neexistují žádné jiné záznamy, které by toto tvrzení potvrdily.

Namísto toho se na disku našla řada zpráv adresovaných Hunterovi z doby, kdy se léčil ze své drogové závislosti. Z jejich obsahu je patrné, že spíše než radikální levičák, jak bývá prezidentem často označován, je Biden především milující otec. ,,Dobré ráno synu! Mám tě moc rád!“ zní jedna ze zpráv. 

V konverzaci, která následovala, vyjádřil Hunter Bidenovi podporu v jeho prezidentské kampani: ,,Víš, tati, pravdou je, že jak jste s Hallie naznačili, jsem pitomej závislák, kterýmu se nedá věřit a na kterýho se nedá spolehnout,“  napsal Hunter. ,,Jestli nebudeš kandidovat, nikdy se mi nedostane šance na vykoupení.“

,,Kandidovat budu, ale na to potřebuju tebe. Hallie se plete. Předně se musíš uzdravit. Na ničem jiném nezáleží.[...] Až ti bude líp, ozvi se. S láskou, táta,“ odpověděl Biden.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřady vyšetřují lékaře Maradony. Je podezřelý ze zabití, policie u něj…

29.11.2020 20:57 Aktualizováno Argentinské úřady podezírají osobního lékaře fotbalové legendy Diega Maradony Leopolda Luqueho ze…

Fauci chce karanténu pro Američany, kteří o Díkuvzdání cestovali. New York…

29.11.2020 19:41 Američané, kteří tento týden o svátku Díkůvzdání cestovali, by se měli nechat testovat na…

Biden vyhrál ve Wisconsinu, potvrdil přepočet hlasů. Náskok nad Trumpem…

29.11.2020 18:42 V americkém státě Wisconsin dnes skončilo přepočítávání voličských hlasů, o což požádal prezident…

Trump v rozhovoru s Fox News napadl soudní systém, volby hodlá dál…

29.11.2020 18:00 Americký prezident Donald Trump přiznal, že bude těžké dostat obvinění z volebních podvodů k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama