Pokus o diskreditaci Bidena nevyšel. Nabourané e-maily hovoří o milujícím otci

Zopakování scénáře z roku 2016 se letos nekoná. Zveřejněná e-mailová komunikace mezi Joe Bidenem a jeho synem Hunterem zdaleka nepotvrdila nařčení, kterým bývalý viceprezident ze strany prezidenta již měsíce čelí. Obsahem uniklé zprávy naopak poukázaly na pevné pouto milujícího otce a syna.

Joe Biden

Podobně jako před čtyřmi lety se i letos očekávalo určité „říjnové překvapení“ ze strany kampaně Donalda Trumpa. Prezident ani jeho právní zástupce Rudy Giuliani se ostatně netajili tím, že pátrají po objasnění důvodu působení Bidenova syna Huntera v ukrajinské plynové společnosti Burisma.

The New York Post začátkem tohoto týdne oznámil, že údajně obdržel pevný disk, na kterém byla uložena e-mailová komunikace včetně textových zpráv mezi bývalým viceprezidentem Bidenem a jeho synem. Disk přitom prý pochází přímo z počítače Bidenova syna, který se měl minulý rok ocitnout v jedné z opraven ve městě Delaware.

Majitel provozovny, který zprávy údajně četl, měl poté informovat FBI, neboť byl prý znepokojen jejich obsahem. Současně si měl udělat kopie veškeré komunikace uložené na disku počítače. Jelikož federální složky nebyly dostatečně pohotové, předal majitel ony kopie Trumpovu obhájci Giulianimu, jak dále informuje NYP.

FBI nyní celou záležitost prošetřuje. Středem pozornosti federálů by přitom měl být onen nápadný sled událostí, na jehož základě Giuliani disk obdržel. Prošetřit se má mimo jiné i podíl zahraničních tajných služeb na úniku těchto informací a jejich následného předání Giulianimu, a to zejména ze strany Ruska.

Přes 50 bývalých federálních zaměstnanců sepsalo v reakci na článek NYP dopis, v němž uvádějí, že za únikem e-mailové komunikace, která se pravděpodobně odehrála mezi Joe a Hunterem Biden, s největší pravděpodobností stojí Kreml.

Jejich tvrzení se sice neopírá o žádné věcné důkazy, bývalí federální příslušníci však tvrdí, že si na základě své letité praxe troufají tvrdit, že Rusko v této záležitosti sehrálo nemálo významnou roli. Mezi signatáři dopisu se mimo jiné nacházejí bývalí příslušníci CIA nebo Národního centra pro boj s terorismem.

Zatímco stále není jasné, jak k úniku několika privátních e-mailů a zpráv přesně došlo, skandál podobný tomu z roku 2016 se letos nekoná. V rámci veškeré korespondence se dá pouze jeden z e-mailů označit za "podezřelý", a to od jednoho ze členů rady společnosti Burisma Vadyma Pozharskyho, který v něm Hunterovi děkuje za možnost setkat se s jeho otcem. 

Doposud totiž neexistuje žádná zmínka o neformálních nebo neoficiálních jednáních bývalého viceprezidenta s jakýmkoli z členů rady této společnosti. Bidenova kampaň ovšem zcela nevyloučila, že k takové schůzce nikdy nedošlo. Dle Trumpovy kampaně je to jasný důkaz o korupci, prozatím však neexistují žádné jiné záznamy, které by toto tvrzení potvrdily.

Namísto toho se na disku našla řada zpráv adresovaných Hunterovi z doby, kdy se léčil ze své drogové závislosti. Z jejich obsahu je patrné, že spíše než radikální levičák, jak bývá prezidentem často označován, je Biden především milující otec. ,,Dobré ráno synu! Mám tě moc rád!“ zní jedna ze zpráv. 

V konverzaci, která následovala, vyjádřil Hunter Bidenovi podporu v jeho prezidentské kampani: ,,Víš, tati, pravdou je, že jak jste s Hallie naznačili, jsem pitomej závislák, kterýmu se nedá věřit a na kterýho se nedá spolehnout,“  napsal Hunter. ,,Jestli nebudeš kandidovat, nikdy se mi nedostane šance na vykoupení.“

,,Kandidovat budu, ale na to potřebuju tebe. Hallie se plete. Předně se musíš uzdravit. Na ničem jiném nezáleží.[...] Až ti bude líp, ozvi se. S láskou, táta,“ odpověděl Biden.

Dva mrtví a čtyři zranění po střelbě v nákupním centru v USA

26.10.2021 07:57 Dva mrtví a čtyři zranění po střelbě v nákupním centru v USA Aktualizovali jsme v čele o informaci…

MONITOR: Japonci slaví, Rusové míří do lockdownu. Prestižní deník naznačil…

26.10.2021 00:01 Po téměř dvou letech pandemie jsme se mnohé naučili, například jak se koronavirus přenáší, jak…

Biden podepsal příkaz, jenž umožní od 8. listopadu cesty z Evropy do USA

25.10.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden dnes podepsal příkaz, kterým od 8. listopadu zrušil omezení cest do…

Biden tráví mimo Bílý dům více času než Trump

24.10.2021 10:34 Z prvních 276 dní ve funkci amerického prezidenta strávil Joe Biden 108 úplně nebo částečně v…

Před 90 lety spadla klec nad mafiánem Alem Caponem

23.10.2021 07:25 Před 90 lety, 24. října 1931, spadla klec nad jedním z nejznámějších amerických gangsterů všech dob…

Biden v telefonickém rozhovoru s Macronem hovořil o evropské obraně

22.10.2021 21:15 Americký prezident Joe Biden dnes se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem telefonicky…

V USA uvažují o změně definice dokončeného očkování

22.10.2021 19:13 Spojené státy by mohly aktualizovat definici plného očkování proti covidu-19. Řekla to dnes…

Spojené státy by při čínském útoku bránily Tchaj-wan

22.10.2021 08:34 Spojené státy by v případě čínského útoku bránily Tchaj-wan, uvedl dnes americký prezident Joe…

USA darovaly chudším zemím zatím 200 milionů dávek vakcín

21.10.2021 11:53 Spojené státy dosud darovaly více než stovce zemí 200 milionů dávek vakcín proti covidu-19. S…

Zemřel exministr zahraničí USA Colin Powell

18.10.2021 15:59 Ve věku 84 let dnes ráno zemřel Colin Powell, bývalý republikánský ministr zahraničí USA. Příčinou…

Související:

Právě se děje

reklama