Policie Kapitolu zpřísnila bezpečnostní opatření pro poslance, kteří musejí cestovat

Policie americké Sněmovny reprezentantů zpřísnila bezpečnostní opatření pro poslance, kteří musejí cestovat. Její členové budou rozmístěni na washingtonských letištích a nádražích. Opatření souvisí s obavami o životy zákonodárců po napadení Kapitolu stoupenci minulého prezidenta Donalda Trumpa 6. ledna.

Kongres USA
doporučujeme

Vedení bezpečnosti Kapitolu v pátek o nových opatřeních informovalo v oběžníku. Zřizuje také onlinový portál, na němž mohou zákonodárci informovat bezpečnostní agenty o svých cestovních plánech. Šéf bezpečnostní jednotky Timothy Blodgett poslance vyzval, aby cestovní záměry koordinovali s místní policií a zástupci letišť. Policie Kapitolu nemůže zajistit osobní eskortu, ale bude na letišti a dohlédne na členy sněmovny.

O posílení stavů policie Kapitolu požádala této týden její šéfka Yogananda Pittmanová. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová hovořila o hrozbě politicky motivovaného násilí, která si zřejmě vyžádá větší náklady na zajištění bezpečnosti.

Podle agentury AP se šíří nepřátelské chování mezi jednotlivými poslanci - někteří demokraté tvrdí, že mají obavy z republikánských kolegů, protože se ozbrojují. Republikánským členům se nelíbí detektory, jež nechala Pelosiová umístit ke vchodu do sněmovny. Vstup se zbraní je do ní zakázán.

O rostoucí nevraživosti mezi jednotlivými členy této komory svědčí například páteční tweet demokratické poslankyně Cori Bushové z Missouri. Napsala, že v zájmu "bezpečnosti svého týmu" přestěhuje svou kancelář ze sousedství republikánky Marjorie Greenové z Georgie. Greenová ani její podřízení prý nenosí roušky a Bushové "na chodbě nadávají". Greenová reagovala vlastním tweetem, v němž tvrdí, že opak je pravdou.

Greenová ale už v minulosti vzbudila pozornost amerických médií, protože se svými výroky na sociálních sítích stavěla za návrhy vraždit politiky Demokratické strany, za konspirační teorii QAnon i za rasistické názory. Černošku Bushovou označila za vůdkyni teroristické lůzy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Americký senát schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

06.03.2021 20:08 Aktualizováno Senát Spojených států dnes schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) na…

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

06.03.2021 15:10 Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne…

Česko vydalo do USA podezřelé z kyberzločinu v mnoha zemích

06.03.2021 09:57 Aktualizováno Česká republika vydala počátkem března do USA k trestnímu stíhání dva lidi podezřelé z kybernetické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama