Policie zatkla po středečních nepokojích téměř 70 lidí

Washingtonská policie po středečních násilnostech v areálu Kongresu Spojených států zatkla 68 lidí. Řekl to dnes její velitel Robert Contee.

Příznivci prezidenta Trumpa vtrhli do Kapitolu. (6.1.2021)
doporučujeme

Ke středě se vyjádřil i velitel policejního sboru chránícího Kapitol Steven Sund. Jeho lidé zatkli 14 osob a většina z nich je obviněna z nedovoleného vstupu. Sund také řekl, že policista, který se zapojil do střelby, byl po dobu vyšetřování postaven mimo službu. Při násilnostech zemřeli čtyři lidé a mezi nimi jedna žena po zásahu policejní zbraní. Sund rovněž řekl, že se prošetřuje, jaký měla policie plán zabezpečení Kapitolu na středu. Kongres tam schvaloval výsledek prezidentské volby a protesty příznivců prezidenta Donalda Trumpa byly předem ohlášené.

Contee řekl, že většina zadržených byla zatčena na půdě Kapitolu a že policii čeká hodně práce s identifikací účastníků násilí.

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) požádal veřejnost, aby pomohla s identifikací výtržníků. Podle FBI je mnoho ze zadržených obviněno z nedodržení zákazu vycházení, který kvůli nepokojům vyhlásila ve středu washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že se na lidi, kteří vnikli do Kapitolu, rozbíjeli okna a kradli vybavení, vztahuje obvinění z pobuřování. Někteří ze zadržených mají být obviněni ještě dnes.

Contee také oznámil, že jednoho policistu dav zbil a muž je stále hospitalizován.

FBI vyšetřuje případ nalezených dvou trubkových bomb a vyzval veřejnost, aby poskytla snímky nebo videa pořízená ve středu, což pomůže s identifikací účastníků protestu. Na veřejnost se se žádostí o pomoc obrátila na tiskové konferenci i Bowserová. Někteří z účastníků se v Kapitolu fotografovali a záběry kolují na sociálních sítích.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chile a severozápad Antarktidy zasáhla dvě silná zemětřesení

24.01.2021 10:32 Aktualizováno Území jihoamerického státu Chile a severozápad Antarktidy v sobotu večer (dnes nad ránem SEČ)…

Biden nařídil po vpádu do Kapitolu přezkoumat hrozby vnitřního terorismu

23.01.2021 17:39 Prezident USA Joe Biden nařídil federálním úřadům a zpravodajským službám zmapovat nebezpečí, které…

Zemřel legendární moderátor americké CNN Larry King (†87)

23.01.2021 16:32 Aktualizováno Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King. Dnes o tom informovala televize CNN…

Proces s Trumpem začne v americkém Senátu v týdnu od 8. února

23.01.2021 13:27 Aktualizováno Proces s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem začne v Senátu Kongresu Spojených států v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama