Pomalé sčítání v Nevadě se stalo terčem posměchu na sociálních sítích

každým dalším dnem ve Spojených státech přibývají nejen sečtené hlasovací lístky, ale také internetové vtipy poukazující na nezvykle dlouhý proces vyhlašování výsledků voleb. Ačkoli sčítání postupuje pomalu v několika klíčových státech, terčem žertů je především Nevada, kde se na výraznější posun čeká od středy.

Volby USA, ilustrační fotografie
doporučujeme

Na sociálních sítích lidé situaci glosují i různými obrázky, klipy a popkulturními narážkami.

"Nevada je ten kamarád, co říká, že už je na cestě, ale ve skutečnosti se pořád povaluje s ručníkem kolem pasu," uvedla například reportérka webu BuzzFeed News Lauren Strapagielová. "Sledovat Nevadu, jak se pokouší sčítat své hlasy, je jako sledovat moji mamku, jak se snaží něco vygooglit," hodnotila na twitteru jiná komentátorka.

Reportér deníku New York Times Astead Herndon postup volebních pracovníků v Nevadě v nadsázce popsal dvěma obrázky ze seriálu SpongeBob v kalhotách, objevily se i odkazy na starší verzi operačního systému Windows, lenochoda z animovaného filmu Zootropolis nebo seriál Mr. Bean. "USA dnes ráno: 'Tys včera večer přerušila sčítání hlasů a místo toho se opila?' Nevada: 'Možná'," uváděl popisek u jedné z žertovných montáží s fotkou neupravené ženy.

V Nevadě si podle nejčerstvějších průběžných výsledků stále udržuje těsný náskok demokratický prezidentský kandidát Joe Biden, přičemž k započítání zbývalo osm procent z odhadovaného celkového počtu hlasů. Stav se od středy prakticky nezměnil, přičemž podle některých amerických médií by zisk zdejších šesti volitelů Bidenovi už zajistil většinu ve sboru, který o vítězi boje o Bílý dům nakonec rozhoduje.

Ještě dnes večer by měla z jihozápadního státu dorazit nová čísla, sčítání hlasů zde ovšem s největší pravděpodobností nebude hotové ani o víkendu. "Ten proces nejde urychlit," řekl dnes volební úředník z okresu Clark County Joe Gloria, který informoval o více než 60.000 nezpracovaných hlasovacích lístcích.

"Jsme přesvědčeni, že práce postupují správně a to je náš hlavní cíl," dodal podle zpravodajského webu BBC Gloria.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump tlačil na ministerstvo, aby napadlo výsledky loňských prezidentských…

15.06.2021 16:42 Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby…

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama