Poslední cesta George Floyda: Rakev byla uložena do hrobu, přišly davy lidí

Rodina amerického černocha George Floyda, jehož smrt ve Spojených státech vyvolala nevídanou vlnu demonstrací proti policejnímu násilí a rasové nerovnosti, uložila rakev s ostatky do hrobu. O skončení obřadu na hřbitově v Pearlandu v jižním sousedství texaského Houstonu informovala v úterý večer místního času (dnes nad ránem SELČ) na twitteru místní policie.

George Floyd
doporučujeme

"Pohřeb George Floyda skončil a rodina odjela. Všechny silnice jsou otevřené," uvedla policie o pietě na hřbitově.

Té předcházel soukromý smuteční obřad v Houstonu, na kterém vystoupili s projevy vlivný černošský aktivista Al Sharpton či přes videovzkaz někdejší demokratický viceprezident a nynější předpokládaný prezidentský kandidát strany Joe Biden.

Rakev s Floydovým tělem byla na poslední míli přeložena na koňské spřežení, které ji odvezlo na hřbitov. Za bílým spřežením jely dva další kočáry s pozůstalými. Silnice na Floydově poslední cestě lemovaly davy lidí.

Floyd zemřel 25. května v Minneapolisu při zatýkání. Policista, který mu zhruba devět minut klečel na krku, i když Floyd již později nereagoval, byl obviněn z vraždy, jeho další tři kolegové pak z napomáhání vraždě. Po Floydově smrti v USA a později i na řadě míst světa vypukly demonstrace proti rasové nerovnosti. Mnohé protesty přerostly v násilnosti a rabování.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepisy z kamer policistů odhalují nové okolnosti Floydovy smrti

09.07.2020 22:04 Aktualizováno George Floyd si v posledních minutách svého života více než dvacetkrát stěžoval na problémy s…

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

09.07.2020 21:30 Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté,…

Průlom v případu Floyd? Záběry ukázaly, jak probíhal zásah policie

09.07.2020 19:19 Čtyři policisté vyjeli 25. května před obchod v Minneapolis, kde zadrželi George Floyda,…

"Sociopat, který na vysoké škole podváděl." CNN zveřejnila útržky z knihy…

09.07.2020 19:06 Aktualizováno Kniha, kterou napsala neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyjde pod názvem Too Much and…

Související:

Právě se děje

Další zprávy