Požáry v Kalifornii se dál šíří. Tisíce evakuovaných, plameny pohltily část hory

Evakuace nařízená tisícům lidí v jižní Kalifornii kvůli rozsáhlému lesnímu požáru v horách východně od Los Angeles stále platí. Hasičům práci značně komplikuje místy těžce přístupný terén a vysoké letní teploty.

Požár v Kalifornii (3.8.2020)
doporučujeme

Příčina požáru se vyšetřuje, informovala agentura AP. Plameny v okrese Riverside podle úřadů dosud sežehly zhruba 80 kilometrů čtverečních suchého porostu a lesů. Pod kontrolu se zatím hasičům podařilo dostat jen pět procent požáru.

Úřady nechaly požáru pohltit část svahu hory San Gorgonio, která se tyčí do výšky 3350 metrů, jelikož hasičské operace v strmém a těžce přístupném terénu byly vyhodnoceny jako příliš riskantní, uvedla mluvčí americké lesnické služby Lisa Coxová. "Nechceme hasiče dostat do nebezpečné situace," řekla. "Požár postupuje přímo nahoru po svahu hory," dodala.

zdroj: YouTube

V pátek byly také hlášeny další dva požáry v Cherry Valley, blízko města Beaumont, zhruba 137 kilometrů východně od centra Los Angeles. Plameny tam zachvátily křovinatou vegetaci na hřebenech hor a dostaly se blízko k obydlím, zatímco se je hasiči snažili dostat pod kontrolu i ze vzduchu. Oheň tam zničil jeden dům a dvě stodoly. Nikdo však nebyl zraněn.

Evakuace byla nařízena zhruba 8000 lidí v jižní Kalifornii. Kempy a turistické stezky v lese San Bernardino National Forest a přírodní oblasti San Gorgonio Wilderness byly uzavřeny. Silný dým, viditelný z dálky, tam zhoršuje kvalitu vzduchu.

V neděli se v nedalekém městě Palm Springs rtuť teploměru vyšplhala na 43 stupňů Celsia. Podle americké Národní meteorologické služby lze očekávat, že "nebezpečně vysoké teploty" budou vzhledem k tlakové výši nad značnou části jižní Kalifornie trvat i v nadcházejících dnech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump oznámí kandidátku do nejvyššího soudu v sobotu večer

23.09.2020 20:24 Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do amerického nejvyššího soudu v sobotu…

Vdova po McCainovi podpoří Bidena, Trump ji přes twitter nevybíravě napadl

23.09.2020 16:16 Aktualizováno Cindy McCainová, vdova po dlouholetém senátorovi a republikánském uchazeči o Bílý dům z roku 2008…

Vakcína proti koronaviru se patrně bude testovat i v Brně

23.09.2020 13:01 Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (FNUSA-ICRC) bude…

Podíl na vraždě studentů v Mexiku měli vojáci, budou zatčeni

23.09.2020 11:18 Mexické úřady se chystají vydat zatykače v případu únosu a pravděpodobné vraždy skupiny 43 studentů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama