Před Trumpovou věží v New Yorku vznikl nápis Black Lives Matter, podílel se na něm i Bill de Blasio

Starosta New Yorku Bill de Blasio se ve čtvrtek připojil k řadě aktivistů, kteří na tamní slavné Páté avenue přímo před vchodem do věže nesoucí jméno prezidenta Donalda Trumpa nakreslili obří nápis Black Lives Matter (na černošských životech záleží).

Před Trumpovou věží v New Yorku vznikl nápis Black Lives Matter
doporučujeme

Trump přitom toto heslo hnutí proti rasismu a policejní brutalitě, jež se v posledních týdnech dostalo do popředí zájmu v důsledku úmrtí černocha George Floyda, nazval "symbolem nenávisti", píše agentura AP.

Starosta oznámil záměr namalovat nápis na slavné třídě v červnu. Nechal se přitom inspirovat krokem starostky metropole Washingtonu, která stejný nápis nechala vytvořit na jednom z hlavních bulvárů ve městě, který vede k Bílému domu.

Trump ohledně de Blasiova plánu na twitteru již dříve napsal, že nápis zneváží "tuto luxusní třídu", čímž si starosta "ještě více znepřátelí newyorskou smetánku".

Dvacetiletá Rahima Torrencová, která rovněž přišla přidat ruku k dílu, řekla, že ačkoliv je nápis jen symbolem, je začátkem něčeho většího. Umístění přímo před Trumpovým mrakodrapem "ukazuje, že na nás záleží a ukazuje mu (Trumpovi), že nemůžeme být ignorováni".

Trump ve své stejnojmenné budově v centru New Yorku bydlel, než se stal prezidentem. Od té doby tam však tráví málo času a své trvalé bydliště přesunul na Floridu. V budově však stále sídlí vedení jeho společnosti The Trump Organisation.

Úmrtí George Floyda po zákroku bělošského policisty na konci května spustilo v USA nevídaně rozsáhlé demonstrace za ukončení rasismu a policejní reformy. Manifestace na některých místech v začátcích přerostly v nepokoje a rabování, Trump kvůli tomu některé protestující nazýval zločinci a lůzou a volal po co nejtvrdším zásahu policie. Hrozil také povoláním armády do ulic amerických měst.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velvyslancem USA v Německu má být Macgregor. Jeho výroky budí kontroverze

11.08.2020 12:14 Prezident Spojených států Donald Trump chce jako nového velvyslance do Německa poslat…

Konec kandidatury Kanye Westa? Jeho kampaň se měla pokusit o podvod

11.08.2020 09:25 Stát Wisconsin napadl legitimitu podpisů odevzdaných kampaní rappera Westa. Volitelé zpochybnili…

Počet nově nakažených koronavirem v Brazílii mírně klesl, zemřelých je více

11.08.2020 08:10 Brazílie za poslední den zaznamenala 22.048 nově nakažených koronavirem a 703 úmrtí pacientů s…

Globální bilance koronaviru přesáhla 20 milionů nakažených

11.08.2020 07:50 Počet potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 už v globálním měřítku překonal 20 milionů.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama